Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A kisboltokban, büfékben vett...

A kisboltokban, büfékben vett csokik (pl. Milka) minősége miért silányabb, mint a nagyáruházakban kaphatók?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy mindig mikor kisboltba veszem pl. a táblás milkát, akkor sokkal szikkadtabb és a külseje a csokinak ki van fehéredve. Sokkal darabosabb és szárazabb. Ízre kevésbé intenzív, sokszor a töltelék is túl kemény és nem az igazi.


De ugyanez ez igaz mondjuk egy Kinder Buenora is.


Mindig így járok, tehát nem 1-2x-i alkalom. A szavatosságot is mindig ellenőrzöm és még bőven van hátra 7-8 hónap.


2019. jan. 24. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanarról a kisboltról van a tapasztalatod, vagy az összesről?

Valószínüsítem, hogy csak a nem ideális raktározási körülmények miatt romlik az állaga és ezáltal az összhatása.


Nagy áruházakban nyáron is mikor kint 40 fok van bent akkoris hüvös, ezzel szemben Marika nénikek a min ABC ben lehet csak egy ventilátora van.


Már csak abból indulok ki, hogy én akciósan szoktam bevásárolni pl az általad emlitett táblás Milkát (a nagyot), többet veszek ilyenkor. Amit frissen eszek az szuper semmi baja, de ami a szekrényben áll 1-2 hónapot mikor a szobában 27 fok is van, az utána már nem lesz olyan jó ízü valami oknál fogva.

2019. jan. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, hogy az áruházak nem a piacról szerzik be az édességet
2019. jan. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az áruháznak nagyobb a forgalma, gyakrabban cserélődik az árukészlet, frisset vesznek, a kisboltban viszont azért annyira nem. Főleg, hogy "drágább" édességekről beszélsz ami ott még drágább lesz, ugye, így még lassabban fogy el.
2019. jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az itteni kisboltokban pl. nem ilyenek a csokik.
2019. jan. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem a Milka és társai már mindenhol ócska ehetetlen szarok.

Már csak a legdrágábbak ehetőek pl. Lindt, de az sem nagy szám.

Most bontották ki egy csomag strhümer méregdrága szaloncukrot, azon gondolkodtam hogy kidobjam-e , ehetetlen.

2019. jan. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam már így, én is a nem megfelelő tárolásra gondolok.
2019. jan. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mint a hármas irja.

Sokkal kisebb a forgalom és sokszor a multiknál szerzik be.

Multinál gyorsan pörög az áru és legtöbb multi egyenesen a gyártóval áll kapcsolatban, onnan kapja az árut.

2019. jan. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!