Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Melyik az a kenyér, amelyiknek...

Melyik az a kenyér, amelyiknek savanykás íze van?

Figyelt kérdés
Sötét barna, és finom, savanykás íze van
2019. febr. 25. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rozs
2019. febr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Talán tudom mire gondolsz.... Nem tudom a nevét, de amire te gondolsz kocka alakú kenyér, ugye? Ha jól tudom zabból vagy rozsból készül, az oroszok készítik és fogyasztják, ha marad ki szikkadt kenyér, akkor kvászt főznek belőle.
2019. febr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, de abból melyik fajta, mert pl a bajor rozs az nem savanykás

van tönköly, meg kovász nélküli, meg csomó féle magból őrölt lisztből, akkor a nagyon jó minőségű, sima rozs?

2019. febr. 25. 19:15
 4/7 anonim válasza:
100%
Mivel a munkám miatt sokat utazok, voltam Moszkvában és ott csak ilyen savanykás rozskenyeret esznek, mivel jobban bírja a hideget a búzánál. Azt nem tudom milyen rozsfajta, de az biztos, hogy nem bajor vagy stb.
2019. febr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
63%
Valószínűleg kevert, mivel ha csak rozsból csinálsz tésztát, olyan tömör lesz, hogy literjével iszod majd a vizet.
2019. febr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2019. febr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kovásszal készült kenyereknek van savanykás íze, azok között keresgélj.
2019. febr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!