Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Veszélyes nyers tojást enni?

Veszélyes nyers tojást enni?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy tojást nyersen nem kéne enni, de egy barátom azt mondta, hogy semmi gond nincs vele, úgyhogy most nem tudom, hogy kinek van igaza.

2019. ápr. 4. 20:22
 1/9 anonim válasza:
80%
A nyers tojás fogyasztásának természetesen nagy a rizikója, veszélyes lehet fogyasztása még biztonságos beszerzési forrásokkal is szalmonella, madárinfluenza és egyéb fertőzések átvitele miatt.
2019. ápr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Veszélyes.
2019. ápr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Akárcsak a nyers húst.
2019. ápr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

dupla kérdéskiírás mindenki jelentse, múlt héten is megkérdezte már másodjára, most harmadjára


https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__981..

2019. ápr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem én kérdeztem, nem is voltam az oldalon hetek óta.
2019. ápr. 4. 21:51
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak veszélyei. De több étel is tartalmaz nyers tojást, az emberek mégis fogyasztják. S nem halnak bele.
2019. ápr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Erősen túl van misztifikálva a kérdés. Madárinfluenza? Ugyan már.. A boltok polcaira kerülő termékeket nagyon szigorúan ellenőrzik állatorvosok. Igen, pár évente bemondják hogy 5 doboz xy fertőzött tojás a polcokra került Nyékládházán, de pl. tiramisut, amiben nyers tojás van az ország kb. minden cukrászdájában kapsz és nem halnak meg tömegesen az emberek madárinfluenzában, de szalmonellahulláms se söpör végig.
2019. ápr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én majdnem hetente készítek majonézt, havonta tiramisut, vagy más olyan édességet, amibe nyers tojás kell.


Tény, hogy piacról nem veszek tojást, és a nyersen felhasznált tojást megmosom, mielőtt feltöröm.

2019. ápr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%
A Rocky-ban Stallonne is megitta a nyers tojásokat, így nem veszélyes.
2019. ápr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!