Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mitcsinaljak ha egesznap ehes...

Mitcsinaljak ha egesznap ehes vagyok? Ez normalis? Hiaba eszek akkor is 10perc mulva erzem, hogy enni kellene. Mert van ez?

Figyelt kérdés

#Èhsèg
2019. ápr. 11. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
12%

Menj el az orvoshoz, mert ez nevezik bulimiának és annak ezeregy oka lehet.

[link]

2019. ápr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors valaszt😕
2019. ápr. 11. 20:30
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán nem ezt nevezik bulímiának, és a válaszhoz mindenesetre tudni kéne, hogy mit és mennyit eszel, és milyen fizikai tevékenységet folytatsz. Mindenesetre a cukrok, magas glykémiás indexű szénhidrátok (fehér liszt) rögtön megemelik az inzulinszintet, amitől éhes leszel. De egy pajzsmirigyhormon-vizsgálat nem árt.
2019. ápr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

lehetséges meg kéne próbálnod egy enyhe intermittent fasting dietet.

Azaz egy ablakban eszel, pl. 12 órától estig.


Én ha reggel eszek akkor egész nap eszek, de nagyon durván sokat. Mert akkor úgy érzem ennem kell.


De (bár nem tudom miért) ha csak d.u. 3kor van az első étkezésem, nem vagyok éhes, nem tör rám ez az enni akarás.

2019. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

#3

1-es vagyok.

De bizony, hogy bulimiának nevezik a túlevéses evészavart, erre magadtól is rájöttél volna, hogyha vetted volna a fáradságot és elolvasod a szakember által írt cikket!

És ahogy abban is le van írva:

"Létezik a bulimiának egy átmenetinek nevezhető formája, ez az úgynevezett túlevéses zavar, vagy kényszerevés. Ez nem jár a bulimiára jellemző súlycsökkentő technikákkal, de mivel túlevési epizódok jellemzőek, így ezek az egyének általában túlsúlyosak, kövérek."

Részletek: [link]

Tehát a bulimia nem mindig jár együtt az önhánytatással!

Mivel engem 3 éve kezelnek bulimiás evészavarral biztos vagyok benne,hogy jobban képben vagyok mint te!

Ettől függetlenül kár tippelgetni, a Kérdezőnek az orvosnál a helye, mert az evészavarokat ott kezelik, nem a Gyakorin.

2019. ápr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

#3

... és még annyit:

A Kérdező nem arra panaszkodott, hogy normál étkezés mellett hízik, hanem arra, hogy folyton éhes.

A pajzsmirigy-hormon vizsgálatra akkor van szükség, ha ok nélkül hízik, ekkor gyanítható az alul működés, aminek a tünetei:

gyengeség és fáradékonyság

állandó fáradtságérzet

rossz közérzet,

idegesség, ingerlékenység vagy álmatlanság,

koncentrálóképesség csökkenése

hangulatingadozások

bőr szárazság

hajhullás

testsúlynövekedés, megfelelő táplálkozás vagy elegendő

testmozgás mellett is;

székrekedés

alacsony pulzus

hideg végtagok

nemi funkciók felborulása (pl.: menstruációs probléma nemi vágy csökkenése)

vetélés;


Hol olvasol te itt állandó éhségérzetről és farkasétvágyról? Mutass már rá!

2019. ápr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

Hol olvasol te az én válaszomban pajzsmirigy alulműködésről? "Mutass már rá!" Túlműködés számodra nem is létezik?

[link]

2019. ápr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

#7

De létezik túlműködés is, de álmomban nem mertem arra tippelni, hogy te erre gondolsz, mert a túlműködés tünetei:


pajzsmirigy megnagyobbodás, más néven struma

szapora szívverés

előredülledő szemek, amelyek súlyos esetben akár még látáscsökkenéshez is vezethetnek.

megemelkedett vérnyomás

nehézlégzés

meleg, nedves bőr

töredező haj, hajhullás

nehezebb koncentráció, ingerlékenység

alvászavarok, nyugtalanság


A pajzsmirigy túlműködés esetén a beteg étvágya normális, testsúlya mégis jelentősen csökken. Hasmenés, hányás is előfordulhat. Továbbá menstruációs zavarok, csökkenő libidó jelentkezhet.


Hol olvasol te itt farkaséhségről, vagy túlevésről?

Mutass rá!

De nem rongálom magam a "diagnózisaiddal", menjen a Kérdező orvoshoz! ... immáron harmadszor mondom!

2019. ápr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
Tartsunk konzíliumot! Kidülled a szemed kérdező és van strúmád? :D
2019. ápr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

En csak arrol kerdeztem hogy mert vagyok folyton ehes es mar a kidulledt szemnel tartunk😂

Igen,van strumam,basedow-korom is es meg golyvas is vagyok...amugy viccet felreteve egyik sincs

2019. ápr. 11. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!