Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi lehet ennek az édességnek...

Mi lehet ennek az édességnek a neve?

Figyelt kérdés

Üdv! Kiskoromban szerencsés helyzetben voltam vidéki létemre rengeteget jártunk a Fővárosi Nagycirkuszba. Amikor ott voltunk édesanyámat mindig kérleltem, hogy vegyen nekem édességet. Általában mindig egyre esett a választásom, amit én csodagyufának neveztem el akkoriban. Nos azóta próbálok rájönni, hogy mi lehetett az, mert az ízére és formájára is emlékszem. Nagyjából a következő paraméterekkel lehetne körbeírni:

Képzeljünk el egy cigis dobozt és a térfogatát mondjuk felezzük meg. Ekkora dobozkában volt benne.

Körülbelül 8-10 centiméter magas négyzet alapú hasábok voltak ezek a cukor rudak. Kinézetre több színű volt belőle, de semelyik sem volt egy színű, hanem mondjuk világos zöld szín alapon voltak benne mondjuk ilyen rózsaszín foltok. Fontos hozzátennem, hogy tömör volt maga az állaga. Esetleg valaki emlékszik rá, hogy mi lehetett ez, körülbelül 3 éve próbálok saját kútfőből rájönni, de egyszerűen nem ugrik be.

Mi lehet a neve?



2019. júl. 10. 21:02
 1/10 A kérdező kommentje:

Sajnos már nem hinném, hogy forgalomban lehet.

Valamint már Ausztráliában élek, tehát csak ezért nem megyek haza. Viszont ha megtudnátok mondani megrendelném vagy rokonokkal vetetnék és elhozatnám valakivel. :)

2019. júl. 10. 21:11
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
krumplicukor?
2019. júl. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Reggel 7, de ha nem a kérdésre válaszolsz, akkor nem értem mi értelme az oldalnak. :)
2019. júl. 10. 23:14
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem krumplicukor. :(
2019. júl. 10. 23:14
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom én sem a pontos nevét, de lehet kapni ilyen ceruza formájú (pl Fizzy Pencil Sweet) édességet.

Vsgy nem valami nagyobb pillecukor volt esetleg?

2019. júl. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. Nem ilyen puha cukor volt, hanem tömör kb. 6-7 centi magas cukorka, olyan vastag volt majdnem, mint egy ceruza, jó annál kicsit vékonyabb.
2019. júl. 11. 08:24
 7/10 A kérdező kommentje:
MEGVAN!!! Candymatch
2019. júl. 11. 09:21
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Tegyél már egy linket a cukorról, mert felcsigáztál!

A Candymatch egy márka, millióféle cukorkával.

2019. júl. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez volt az. Gyufa cukor. Én is nagyon szeretem. Sajnos, ma már nem lehet kapni sehol. :( :/


[link]


A képen a bal oldali az.

2019. júl. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

Sose láttam ilyet

Amúgy ez is valami krumplicukor féle csak színes, ugye?

2019. júl. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!