Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Megromolhatott a halrudacska?

Megromolhatott a halrudacska?

Figyelt kérdés

Párom este még átugrott a Tescoba vásárolni, én már ágyban voltam, mert ma korán keltem, így reggel vettem észre, hogy nem pakolt ki a szatyorból semmit se.

Egyedül a fagyasztott halrudacska volt, ami igényli a fagyót, de egy egész éjszakán át kint volt a konyhában.

Sietségemben gyors bedobtam a fagyóba, de ettől szerintetek még fogyasztható, vagy ha hazaérek dobjam ki?



2019. júl. 18. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát az biztos, hogy nem tett neki jót. Az a szerencse, hogy annyira meleg nincs. De ugye ami így kiolvad, azt direkt nem fagyasztják már vissza. Az ízén szerintem lehet majd érezni.
2019. júl. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem 30 fok volt a konyhában, akkor nem valószínű, hogy megromlott - ma még simán megcsinálhatod.
2019. júl. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Én már nem enném meg. De én mindent túlparázok. Ha sütés után nem érzel fura ízt, akkor nincs baja.
2019. júl. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Hal, kb 25 celsiuson 3 óra alatt megromlik
2019. júl. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

4-es, a normál, nyers hal minden bizonnyal.

Ez viszont fagyasztott volt, tehát, ha rendesen le van fagyasztva, akkor a 3 óra arra volt elég neki, hogy kiengedjen. Arról nem beszélve, hogy ezek már ilyen-olyan eljáráson előtte átestek (előkészített).

Példa: az egyik legveszélyesebb, legromlandóbb dolog szalmonella szempontjából a majonéz - a bolti majonézek viszont tubusban, HŰTÉS NÉLKÜL várják a vevőt. El lehet képzelni azt hogy telenyomhatják tartósítószerrel, ha ezt kibírja.

2019. júl. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát én nem merem megenni, egyébként is bélgyulladásom van, nem kockáztatom a kiújulását ezzel. :O

Párom nem akarja kidobni, de neki se adnám szívesen.

Köszi egyébként a válaszokat! Ment a jobb kéz! :)

2019. júl. 18. 19:03
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
5, a halrudacska kb 15 perc alatt olvad ki - az a hal már romlott, ami egy egész éjjel kint volt ebben az időben.
2019. júl. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Biztosan megromlott. Ráadásul a hal rudacskát fagyasztott állapotban kell elkezdeni sütni. Nem véletlenül. Ugyanis ha kiolvad, akkor egy amorf trutyi lesz.
2019. júl. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!