Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hol, vagy miben tartjátok a...

Hol, vagy miben tartjátok a fűszereket?

Figyelt kérdés

Nálam elég nagy káosz van most.


-Nagy kiszerelésű fűszereket nagy befőttes üvegekbe tettem (felcímkézve), ezeket a polcon tárolom a többi nagy befőttes üveg mellett

-sok fűszer van kis befőttes üvegekben (felcímkézve), ezek a zöldséges szekrényen vannak, mert csak ott van hely jelenleg

-és még több fűszer a saját papírzacskójában van, amiket egy hosszúkás tárolóba tettem a konyhapultra, elég kupis látvány


Na most, én kiigazodom kb, de párom nem annyira... Valami ötlet? Nektek hogy van?



2019. szept. 10. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Elöször is a füszereket feltétlen zárt tartóban kellene tárolni (csavaros üveg vagy hasznló), a megkezdett zacskóból elszáll az illata meg íze.

Másrészt sötétben kellene tartani, mert igen soknál az aromaanyagok fény hatására lebomlanak.

A nagy beföttes üvegek rendben van, csak ne érje öket fény, a többihez meg jól beváltak a csavaros tetejü bébiételes üvegek. Ezeket teheted egy szekrénybe, fiókba, lényeg, hogy ne a napon/fényen és ne a tüzhely közelében, melegen legyenek.

2019. szept. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is pont úgy van, mint nálatok. Mindent megtalálunk
2019. szept. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A megkezdett zacskókat légmentes csattal visszazárom, és egy hosszúkás műanyag ételes doboz lett kinevezve fűszeresnek, abban van minden egyben. Ha bármit keresünk, csak azt a dobozt kell áttúrni, nem az egész konyhàt. De nincs elöl hagyva, bent van a konyhaszekrényben a többi szárazáru mellett (kamránk nincs).

Régebben próbálkoztam a kis csatosüvegekbe kiöntöm módszerrel, de ezekben a kis zacskókban olyan kevés van, hogy meg se éri szerintem, plusz lehetett akármilyen cuppanós szilikonos légzárós csoda (de tényleg, ha 7-8 féle szett fűszertartó nincs itthon akkor egy se), akkor is benedvesedett, összetapadt. Úgyhogy én a són-borson kívül mást nem teszek ki üvegbe.

2019. szept. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Pepcoban vettem 360ft a 4db-os csavaros fűszertartó (üveg). ebből van 3 garnitúra,12 fajta fűszer nekem elég 😉
2019. szept. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy hosszú kerámia tálban vannak egymás mellett az eredeti zacskokban. Ezeknek a teteje nincs tárva-nyitva, ha kell, lehet zacskó záró klipet tenni rájuk. A pirospaprikát és a baberlevelet szoktam üvegbe tenni, de lehet, hogy azt sem kellene.
2019. szept. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

Fűszertartóban.

Nem agysebészet.

2019. szept. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy tárolom, ahogy a 4-es válaszoló is.
2019. szept. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Már leírták előttem. Én is hasonlóképp: van egy hosszúkás műanyag doboz, sokkal könnyebb átlátni, ha magában a csomagolásában tartod, megbontás után kis csipesszel lezárni. De elég hozzájuk írószerboltban kapható gemkapocs is. Akár vehetsz színeset is.

De egyvalamit javasolnék: ha nem nagy a család, soha ne vegyél nagy kiszerelésű fűszert, mert akármennyire zárod, főleg dunsztosüvegben, és ritkábban használod, összecsomósodik. Ahányszor kinyitod, mindig éri levegő, gőz, pára, és mindig veszít az aromájából. Inkább vedd a kisebb, normál kiszerelésűt. Ez a sorbarendezés szerintem a legjobb. Borsot, pirospaprikát, sót, amit sűrűn használ az ember, nekem a mikró tetején van, közel a tűzhelyhez, amit főzés közben csak lekapok. Pont olyan tartóban, amit előttem leírt valaki: fém tetejű kis kerek fűszertartók.

2019. szept. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

[link]


Nekem ilyen Ikeás fűszertartókból vagy 30 darab, és van 10 nagyobb kiszerelésű. Rengeteg fűszert használok, mert nagyon nemzetközien főzök, egy külön polcunk van csak a fűszereimnek.

2019. szept. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Van a konyhában 12-es, oda gyakoriak, de só meg paprika nem abban van.


Aztán a többi a spájzban a saját zacskójában, visszahajtva, leszorítva... azok pedig egy tárolóban, pepcoban vettem, 5 rekeszes, így fogja is, nem borulnak úgy el

2019. szept. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!