Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kókuszreszelékből vízzel és...

Kókuszreszelékből vízzel és géppel lehet készíteni kókuszitalt, ezt "kókusztej"-nek is nevezik. Ezt csak nagyobb teljesítményű géppel lehet csinálni vagy hagyományos turmixgép is elbír ezzel?

Figyelt kérdés

Nekünk nagy teljesítményű van, de egy ismerősömnek szeretném ajánlani a receptet, de addig nem, amíg nem tudom, hogy turmixgép is bírja-e. Neki turmixgépe van.


Tapasztalataitok?



2019. okt. 2. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Ezeket az italokat nem turmixgéppel készítik, hanem a növényt finomra megőrölik, vízben megfőzik, majd leszűrik. Ebből lesz a tejnek csúfolt ital, aminek sem az íze nem hasonlít a valódi tejre, és nincs benne semmilyen vitamin, ami a tejben van.
2019. okt. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szerintem nem tudod azt, hogy melyik italra gondolok. Egyáltalán nem arról szól a kérdés, hogy mi a neve vagy hasonlít-e a tejhez, hanem arról, hogy amit házilag készítünk, ahhoz elég-e egy régebbi típusú turmixgép?


Mint írtam, én már készítettem is ilyen kókuszitalt, tehát ez otthon megcsinálható, de nekünk ehhez hasonló gépünk van:

[link]


Egyébként írtam is, hogy kókuszital - teljesen mindegy, hogy hogyan nevezik, mert nem ez volt a kérdés. Elolvastad egyáltalán a kérdést?

2019. okt. 2. 16:04
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Sima turmixgép nem fogja bírni, csak kevergeti, nem aprítja fel a reszeléket.
2019. okt. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Sima turmixgéppel is tökéletes. Én 1:3 arányban éppen forrásig felfőzöm a reszeléket a vízzel és egy csipet sóval. Mikor kihűlt olyan 2 percen át nyomkodom a picike philips blenderben. Leszűröm, ennyi. Elsőnek azt hittem egy vizes sz. lesz de meglepően isteni akkor frissen. Amit másnapra elteszek a hűtőbe az már nem ízlik, nem olyan selymes mint frissen.
2019. okt. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
# 4/ Én is így készítem és imádom. Ez tényleg csak frissen finom. Turmixgéppel is remek italt lehet készíteni.
2019. okt. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
Váóó, akinek viszi a turmixgépe 100%-os, akinek nem, az le van pontozva. Logikus. Akkor minek megkérdezni?????
2019. okt. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem arról szól, hogy kinek viszi a gépe szerintem, hanem arról, hogy ki adott olyan választ ami tényleg a saját tapasztalatán alapulóan született. Ezek szerint pedig az egyszerű turmixolással igenis elkészíthető egy nagyon finom kókuszital ezért ezek a válaszok miért ne lennének hasznosabbak azoknál akik szerint nem érdemes póbálkozni.
2019. okt. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6-os! Egyelőre kizárólag az első hozzászóló kapott tőlem bármit, méghozzá piros kezet. A többi hozzászólásra még nem adtam semmit. Mindenki pontozhat, nem csak a kérdező. Jelen esetben - mint írtam, csak egy valaki kapott tőlem pirosat, az első.
2019. okt. 2. 21:06
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

#7 saját tapasztalat. Arra nem gondolsz, hogy lehet mindenkinek más turmixgépe van. Te tudsz, én nem. Itt nincs jó vagy rossz válasz.


“egyszerű turmixolással igenis elkészíthető egy nagyon finom kókuszital”

Jó, hogy te mindent tudsz, kár, hogy a turmixgépem errôl nem tud.

2019. okt. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tehát egyik gép bírja, másik nem.
2019. okt. 3. 03:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!