Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » S most jön a kérdés: A grill...

Jonyka kérdése:

S most jön a kérdés: A grill meg a pároló funkciók ugyanúgy a mikrohullámok által müködnek, vagy erre hagyományos villanyos hő hatására megy végbe?

Figyelt kérdés

Ezen gondolat/kérdés a mikrohullámok károsságáról olvasottságom után keletkeztek. Nyugtassatok meg, vagy támasszátok alá félelmeimet.

Nemrég vettem egy professzionális mikrót, ami a hagyományos melegítés mellett grill és párolás funkcióval is rendelkezik. Miután megvettem, kezdtem el olvasni a mikróhullámok állítólagos károsságáról az emberi szervezetre.



2019. febr. 19. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Vigyázz, halálos.
2019. febr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A mikróhullámok "károssága" mese, ilyen csak azok állítanak, akiknek fogalma sincs arró, hogy mik a mikróhullámok és hogyan möködnek.

Inkább ne olvass ilye ostobaságokat és használd a mikrót nyugodtan.

2019. febr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A mikrohullámok az emberi szervezetre -minő meglepő- melegítéssel hatnak. Viszont a mikró körbe van árnyékolva, a sugárzás nem jut ki, így biztonságos. Még az ajtón lévő lyukakon sem jön ki, mert nem fér ki rajta, ugyanis a hullámhossza 8 cm körül van.
2019. febr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kibacott 7. osztályos fizika
2019. febr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A grill funkció általában mikrohullám nélkül működik, fölül egy elektromos fűtőszál adja a hőt.
2019. febr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!