Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Te hogyan készítenéd el?

Te hogyan készítenéd el?

Figyelt kérdés
Vöröslencsés hajdinával töltött csirkecombot szeretnék készíteni. Van még angol zellerem, amit felhasználnék a töltelékbe. A vöröslencsét nagyon nem ismerem, be kell áztatni? Együtt főzhetem a hajdinával, vagy inkább külön? Le kell pirítani előtte? Napraforgó olaj illik hozzá? Mivel fűszerezhető? Köszönöm a normális válaszokat előre is.

2019. nov. 9. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam se áztatni, se lepirítani a vöröslencsét.

Én levest szoktam belőle készíteni, az úgy néz ki hogy hagymát, fokhagymát pirítok olívaolajon, egy kis currypor, felöntöm vízzel (azt hiszem 4 deci kb, egy adaghoz), kicsit kevesebb mint fél húsleveskocka, beleteszem a lencsét, és főzöm vagy 15-20 percig. Elég sűrű, inkább főzelékszerű leves lesz belőle, szétfő a lencse úgyhogy kicsit krémleves jellege lesz.

A curry nagyon jó hozzá, tölteléknek ennél kevesebb vízzel lenne jó gondolom, keress arányokat neten.

Napraforgó olajat én nem használok, de elég semleges íze van és csak nagyon pici kell alá, úgyhogy gondolom nem rontja el, igazából ha nem pirítasz hagymát, csak vízben megfőzöd, ki is lehet hagyni.

Hajdinát meg én nem használok, úgyhogy abban sajnos nem tudok segíteni.

2019. nov. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem készíteném el, mind a vöröslencse, mind a hajdina péppé fő, a vöröslencse magas keményítő tartalma miatt túlzottan tömör állagú lesz, ízében pedig jellegtelen. Egyedül az angol zeller javít ízben és textúrában a tölteléken, de önmagában ez még kevés, túl sok szárzeller pedig túl dominánssá válna az összképben.

Ez, így, egy ámokfutás, hangzatos parasztvakításnak jó, de élvezeti értékben nem sokra tartanám.

2019. nov. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

...egyébként

maximum a hajdinát használnám tölteléknek, angol zellerrel, teljesen értelmetlen bevonni még egy jellegtelen töltelék anyagot.

A vöröslencséből körítést készítenék , akár egy szuflé, akár egy péppé főtt, majd formára grillezett, marinált formában.

2019. nov. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyszer ettem ilyet, kajarendelős cég szállította, azért gondoltam hogy elkészítem én is. Abban valóban nem volt domináns a vöröslencse, éppen hogy csak volt benne. Valahogyan úgy képzelem, hogy a vöröslencse keményítőjétől áll össze a töltelék, mert hogy a hajdina nagyon "pergősre" szokott nekem sikerülni, tehát nem töltelék állagú.

Találtam hasonló receptet a neten, de ott burgonyapelyhet használ a hajdina mellé, de én azt nem szeretnék (nincsen is itthon).

2019. nov. 9. 20:16
 5/5 A kérdező kommentje:
Esetleg a vöröslencse helyett zabpehely? A "hagyományos" töltelékben is van áztatott zsemle, azt helyettesítené...
2019. nov. 10. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!