Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kelkáposzta külső leveleit...

Kelkáposzta külső leveleit meddig kell leszedni (kidobni)?

Figyelt kérdés
Minden olyan levelet le kel szedni, amelyik hasonlatos a kisajkak felső széléhez? (nem mindenkinél, de gyakran előfordul)
2020. márc. 15. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ami fonnyadt.
2020. márc. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!! - Ha jól értelmezem, nem feltétlen szükséges egészen a gömb - alakig leszedni, ha nem fonnydt a levél (?) Vagyis maradhatnak rajta sötétebb külső levelekből is (kb. 2 kört már szedtem le
2020. márc. 15. 13:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a nagy (külső) levelekkel: Lefaragod a vastag erét, majd egy nagy lábosban leforrázod és abban a sós vízben főzöd kb 10-15 percet. Óvatosan leöntöd a levét, majd egyenként a leveleket kiteríted konyharuhára vagy törölközőre. Ha TELJESEN MEGSZÁRADT, megtöltöd (olyan módon mint a hortobágyi húsos palacsintát), egy mutató ujjnyi füstölt sajt hasábbal, amit bele tekerhetsz egy szelet füstölt sonkába. Ezt bepanírozod, majd kirántod. Rizzsel tartármártással fogyaszd. Nagyon kiadós kaja és isteni.
2020. márc. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jaj! #3 vagyok. Bocs a kisajkad nem tudom milyen és mekkora. :)
2020. márc. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a receptet, majd kipróbálom. Most kel.főzelék volt, nem szedtem le minden külsőt, csak bő 1 kört. Jó lett.

Az én kisajkaim most nincsenek nálam, én ffi vok a korosabbjából.

2020. márc. 16. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!