Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A kotyogós kávéfőzőbe tényleg...

A kotyogós kávéfőzőbe tényleg egy félévente ecetet kell főzni?

Figyelt kérdés

Hallottam, de már nem tudom honnan, hogy fél évente meg kell csinálni a következőt: 20% ecetet önteni bele, 3 óráig állni hagyni, majd lefőzni egymás után 3x az ecetet benne. Ez sek idő. Meg kell ezt csinálni tényleg vagy elég, ha minden nap mosogatöszeres vízzel elmosom a szűrőjét is?


Állítólag, ha nem csináljuk meg, felrobban.


Namost januárba vettem év elején egy 3 személyes kotyogót, még nem csináltam ilyen ecetes akármit csak mindennap elmostam.


Ez, ha igaz azt jelenti, hogy nyár körül meg kéne csinálni?



2020. márc. 18. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Ecetet vizko ellen kell használni.

Én is haszbalo de nem kotyogossal, hanem elektromos kávéfőzővel.

2020. márc. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Nem igaz. Az elektromosat kell.
2020. márc. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Érdemes megcsinálni, hiszen valóban lepucolja a vízkövet
2020. márc. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem fog felrobbanni és az ecet a vízkő miatt kell és nem kell felforralni. A többi stimmel :)
2020. márc. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
28%

Igen kell vízkőmentesíteni, de citromsavval kíméletesebb. Az ecet korrodálja az alumíniumot.

Citromsavat por alakban a háztartási boltban árulnak.

2020. márc. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem (csak) a szűrő a lényeg, hanem amit nem mosol el, a biztonsági szelep. Az a kis sárgaréz bizbasz az oldalán, amin van egy lyuk.

Ha gáz van (szó szerint, túl sok gáz) akkor az teszi a dolgát, és kiereszti a fölös gőzt.

De ha keményvízzel főzöd a kávét (Gyakorlatilag bármilyen magyarországi csapvíz ilyen) akkor mindenhol lerakódik a vízkő.

Pláne úgy, hogy fel van forralva a víz, mert olyankor kicsapódnak a változó keménységet adó karbonátok.


Ha meg kifőzöd valami savval, (mindenféle sav oldja a karbonátokat) az feltehetőleg átjárja mindenhol.


A másik opció, ha nem akarsz ezzel szórakozni, hogy egyszerűen kicseréled a biztonsági szelepet.

2020. márc. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!