Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » 2 szelet csirkecombot mennyi...

2 szelet csirkecombot mennyi ideig kell főzni?

Figyelt kérdés

Olyat szeretnék csinálni (kísérletezem, szeretek főzőcskézni. ;)) hogy a csirkecombokat megfőzöm, ha már puha a hús, akkor leszedem a csontról, tejfölt, fokhagymát, sót összekeverek, ráöntöm a húsra, és teszek mellé salátát, paradicsomot, paprikát... Jó lesz szerintetek?

14/L :)


2010. júl. 25. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
2 szelet...,ez tetszett:D Inkább 2 db!!
2010. júl. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jó, bocs, elírtam, mert azon gondolkodtam, hogy fogalmazzam meg, h érthető legyen. de legalább válaszoltál is volna rá! PFF
2010. júl. 25. 20:16
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként a csirke hamar megpuhul,kb 20-25 perc!Én mégjobbatt mondok..,öntsd le a tejfölös cuccal,szórj rá egy kis reszelt sajtot,és be a sütőbe annyi időre,hogy a sajt rápiruljon!!;)A sali,paradicsom jó köret!=)
2010. júl. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2010. júl. 25. 20:19
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Szia.


Jó, sőt finom is :) Sütésnél kb.: 30-40 percig szoktuk sütni, de ezt csak akkor tudjuk meg biztosan, ha villával megszúrtuk és nem véres a közepe(szétvágásnál).

2010. júl. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

SAJTOS – TEJFÖLÖS SÜLTCSIRKE


Hozzávalók:


4 db csirkecomb


2 evőkanál liszt


2 gerezd fokhagyma lereszelve


1 kávéskanál pirospaprika


1 teáskanál só, bors, oregano, rozmaring


2 dl tejföl


15 dkg füstölt sajt reszelve


Olaj.



A csirkecombokat kézzel megnyomogatom, ha túl nagy, félbevágom, a vastagabb részeken a csont mellett késsel kicsit bevágom,igy nem marad véres.


A lisztet, reszelt fokhagymát, fűszereket összekeverem. Ebbe a keverékbe alaposan beleforgatom a húsdarabokat.


Kiolajozott csinos tűzálló tálba helyezem őket. Olajjal picit meglocsolom a tetejét, és alufóliával lefedem a tálat.


Előmelegített sütőben, 200C fokon, alsó-felsőálláson 35 percig sütöm.


A tejfölt összekeverem a reszelt füstölt sajttal, és a csirkecombokra öntöm. Most már fólia nélkül sütöm tovább, míg kicsit megpirul a teteje. (Grillezéssel kb. 5-10 perc, figyelem, nehogy megégjen!).


Ui:az elöző sajtos-tejfölös csirkét én irtam,de most találtam egy hasonló receptet ami jobb is sztem,és minden le van irva lépésről-lépésre!;)

2010. júl. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne főzd, hanem süsd, max. egy órát.
2010. júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2010. júl. 25. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!