Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mennyire számít hétköznapinak...

Mennyire számít hétköznapinak a vízforralóban főzés és mit főztök benne és mit nem?

Figyelt kérdés

Az én kérdésem a minimalizmus filozófiájából származik, hogy minek annyi mindenféle, nem a kollégiumi létből, bár sokszor az jut eszembe a nincstelen helyzetemből is ;) , de ráadásul nem is én, hanem egy barátom kezdett el vízforralóban főzni rizst, lencsét, én is főztem borsót és amennyire engem meglepett ez elsőre, rájöttem, hogy mennyire praktikus és azóta vadászom a mit lehet főzni benne infókat.


Saját tapasztalatom és az ő tapasztalata szerint is olyat ne, ami letapad, leragad, amit ő pl. a krumplira mondott meg a hajdinára, nálam meg a köles égett-tapadt le nem is kicsit, aztán olvasgattam itt kicsit és persze, tojást meg virslit meg bort lehet vízforralóban is főzni, de mi mást még?


Zöldségeket? Milyen zöldségeket?


Borsót pl. főztem benne, az problémamentes volt, azt hiszem, mirelitből, a batáta a csicseriborsó, az is problémamentesnek kéne lennie.


Nincs tűzhely a lakásomban, illetve problémás, pláne, hogy a gázért fizetnem kell, az áramért meg nem... ;)


Lépjünk túl azon, hogy nahát, az nem arra való és micsoda hülyeség vízforralóban főzni.


Hozzáteszem, hogy fém vízforralóm van szerencsére, ami meg tényleg olyan, mint egy lábas, nem is főzöm bele a műanyagot, jó nagy, úgyhogy kényelmesen belefér a kezem is tisztításhoz, ahogy lekaparásztam az odaégett kölest is, rendszeresen vízkötelenítem, szóval persze, hogy meglepő a kérdésem, bár tán nem is annyira, ha netán tényleg népszerű mások között is, de az is érdekel, hogy ki mit főzött már benne sikerrel. :)


Előre is köszönöm a hasznos, mert értelmes válaszokat! ;) :)



#vízforraló #vízforralóban főzés
2020. máj. 8. 13:24
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
74%
Hát nem lehet valami higiénikus
2020. máj. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Ja, még azt is hozzá akartam fűzni a kérdésemhez, hogy tapasztalatom szerint azért működött a borsó és azért nem a köles, mert a borsó darabosabb és nem szívja magába az összes vizet, míg a köles meg akkor van kész, ha magába szívta az összes vizet, amitől nehéz megakadályozni, hogy ne égjen oda, mivel a vízforraló szája direkt szűkebb, mint a lábasé, hogy ne menjen olyan gyorsan ki belőle a meleg, ezért óvatosnak is kell lenni kinyitáskor, mert már a gőz is égethet, tehát nem kavargathatom...


Tehát mi van még borsószerű? Jó, mondjuk ezt magamtól is kitalálom, hogy mindenféle bab meg mindenféle lencsefélék is működhetnek... De tapasztalata kinek van? :)

2020. máj. 8. 13:28
 3/37 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne higiénikus?

Ha a teádhoz meg a kávédhoz abból teszel forró vizet a poharadba vagy más ételedbe, akkor az?

Amúgy meg miután megfőztem valamit, azonnal kilötykölöm hideg vízzel, és miután ki is hűlt annyira, hogy meg tudjam rendesen fogni, akkor mosószeres szivaccsal pont ugyanúgy mosom el, mint bármilyen más edényt. A lábasod mitől higiénikusabb...? Vagy a teád-kávéd mitől higiénikusabb...?

2020. máj. 8. 13:31
 4/37 A kérdező kommentje:

*most látom csak, hogy hülyeséget írtam, bocsi: batáta a csicsóka (mindkettő cs-vel kezdődik... :D )


Azt is hozzátenném még ehhez, hogy amúgy elég mindenmentes étkezést folytatok, tehát az igényeim is elég minimalisták ;) , nem is vágyom hatfogásos extra menüre :) , de azért érdekel, hogy kinek milyen tapasztalata és gondolata van minderről.

2020. máj. 8. 13:38
 5/37 anonim ***** válasza:
94%

Eletemben nem jutna eszembe vizforraloban vizen kívül bármi mást tenni. Nem főzésre való. De nem is értem, hogy főzöl benne. Az enyém pár perc alatt felforral 1,7liter vizet. Annyi idő alatt semmi nem fő meg.

Létezik villanytuzhely, akár egylapos is.

2020. máj. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
91%

A vízforraló hézagaiból a fűtőszál és a szűk nyílás miatt nem tudod kimosni rendesen az ételmaradékot, ha csak víz kerül bele ott nincs ilyen gond.


Nem mellesleg felesleges macera

Egy indukciós rezsó és egy edény vagy egy elektromos főzőedény sokkal praktikusabb, ha árammal akarsz főzni

2020. máj. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
94%
Te nem vagy normális, és adj hálást az Istennek, hogy még nem csapott agyon az áram. Vízforralóban kizárólag vizet forralunk, és úgy tisztítjuk, ahogy elő van írva. A főzést olddd meg kétlapos elektromos platnin (nekem csak annyi van, de nem halok éhen most sem), és néhány lábossal.
2020. máj. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

A batáta NEM a csicsóka!


A csicsókát is meg a batátát is nevezik uygan édeskrumplinak, de a kettönek semmi köze egymáshoz!

2020. máj. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
50%
Eszembe nem jutna vizforralóba főzni, mert semmi értelme. Kb..lehetetlen rendesen kimosni, nem is főne meg annyi ido alatt semmi és amúgy is, minek? Most rendeztem be fullra konyhám, már vizforralót sem vettem, mert kihasználatlan..A vizet 2 perc alatt a gázon is fel tudom forralni
2020. máj. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
38%

9!


Nekem pl olyan víztartalom van, aminél állítható a hőfok 40 és 100c között. Ezt a tűzhelyen nem tudom megoldani.

2020. máj. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!