Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy szeditek ki a maradék...

Hogy szeditek ki a maradék nutellát az üvegből?

Figyelt kérdés
beraktam a mikróba, de csak megégett

#nutella, üveg
2020. jún. 21. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Ujjal, nyamiiiii
2020. jún. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
gratulálok, egyébként kanállal
2020. jún. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
73%
Gőz felé rakod az üveget és megolvad annyira hogy ki tudd enni belőle
2020. jún. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Kanàllal. Ha szereted, öntd rà forró tejet
2020. jún. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
fél perc mikró? csak tipp, "mézzel" bevált. Ki tudja mit árulnak ma méz néven azért tettem idézőjelbe :D
2020. jún. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
kiskanállal. egyszer gyerekkoromban beraktam a mikróba a nutellát azzal a fém lappal az üvegben. hát... :)
2020. jún. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Hopsz, nekem ilyesmi eszembe sem jutott. Ötös voltam.

Köszi a figyelemfelhívást!

2020. jún. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19%
Fogj egy kanalat ekkora ostobat
2020. jún. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%
Összetöröd kalapáccsal és leszopogatod az üveg darabkákat. De csak óvatosan.
2020. jún. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Mikróba ilyeneket nem olvasztunk mert megég. Gőzzel kell az üveget felmelegíteni megjegyzem viselj hőálló kesztyűt miközbe fogod az üveget és ahogyan olvad a cucc és lekerült az üveg aljára az egész akkor lassan döntsd az üveget oldalra és hagy csurogjon az üveg szája felé az egész. Aztán amikor már ott tartasz hogy lehet önteni akkor másik kezedbe fogsz egy kisebb edényt és abba átöntöd. Elég lassú meg pepecselős művelet, de sokkal egyszerűbb mint újjal meg kanállal kaparászni ami nem 100% os megoldás. Jó ez sem az, de ha ügyes vagy meg lesz pár rutinod akkor szinte az utolsó cseppig kitudod szedni belőle mindet. Én úgy szoktam csinálni amikor már látom hogy fogytán van az üvegbe akkor fogok egy kisebb hőálló edénykét, azt lefelejtettem hogy hőállóba öntsd át ha lehet. Szóval fogok egy kisebb hőálló edényt amit lehet azt kanállal kiszedem belőle. A maradékokat meg ezzel az olvasztással szépen átöntöm és ennyi. Ha enni akarnak belőle sokkal egyszerűbb kisebb tálból kiszedni mint az üveg aljára lekanalazni és bénázni vele.
2020. jún. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!