Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Lemezben is lehet süteményt...

Lemezben is lehet süteményt sütni, ugyanúgy, mint tepsiben? Nagy különbség van?

Figyelt kérdés
2020. aug. 30. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Segítenék, de nem értlek!

Mi az, hogy lemezben?

Lemez tepsiben, vagy lemezen? Mert nem mindegy!

2020. aug. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha sutolemezre gondolsz, ami konkrétan egy tepsit jelent magasitott szélek nélkül, akkor igen, lehet. De csak egy lapot, illetve stabil, nem folyékony tésztát, linzert, kekszet
2020. aug. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lemez tepsi, szóval olyan m8ntha tepsi lenne, de az van ráírva, hogy lemez. Bocsánat, tényleg kicsit hülyén fogalmaztam. Csak nem értek hozzá, kezdő vagyok.
2020. aug. 30. 10:57
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

#3

Lehet, bár látni kellene.

Ha nagyon kis vékonyka az a lemez, akkor esélyesebb, hogy megég, tehát figyelj a hőfokra és figyelj rá menet közben. Kivéve, ha piskóta, mert akkor azt ne nyitogasd 30 percig.

Sajnos ezt ki kell tapasztalni!

2020. aug. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sokszor megfordítom a magas szélű tepsit és az alján, mint egy sima lemezen sütök például kelt tésztát. Ami nem folyik, azt ugyanúgy lehet sütni. Ettől valamivel jobb a perforált (lyukacsos) lemez. Mivel sok tészta igényli a gőzt a sütés elején, így a lyukacsos lemeznél alulról is kap valamennyit a tészta, ha alulra teszel be egy másik tepsibe egy kevés vizet. Sok háziasszony ezt nem tudja.
2020. aug. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!