Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha egy terméket, pl. konzervet...

Ha egy terméket, pl. konzervet felhasználási idő végén használunk fel, nyersen keverve vmibe, attól a felhasználási ideje nem lesz több, ugye?

Figyelt kérdés

Konkrétan gyümölcskonzerv felirata, mint általában minden konzervé, hogy nyitás után másik edényben egy-két nap hűtőben, szombat reggel nyitottam ki, leöntöttem a levét (nagyjából, biztos maradt benne még benne kicsi, sőt, tudom is), aztán csak tegnap, hétfő este olvasztottam csokit és kevertem bele a gyümölcsöt, de most jutott csak eszembe, hogy már elvileg lejárt a gyümölcs szavatossága. Vagy így, hogy csokiban van ez megváltozik?

Nem sütöttem, nem főztem, csak csokiba "fürdettem".

Hozzátenném, hogy mind a gyümölcs, mind a csoki hozzáadott cukor vagy más adalék nélküli, tehát nincs semmi, ami visszaállíthatná a szavatosságát, hacsak nem az, hogy a csoki elzárja az utat a bacik-vírusok elől. Már ha...

Ki ért ehhez?



#szavatosság #lejárati idő #ételek szavatossága
2020. szept. 29. 10:25
A kérdező szavazást indított:
Tudom a választ és meg is írom hozzászólásban.
Nem tudom, de szerintem... megírom hozzászólásban.
Nem tudom.
7 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Általában a jól tárolt élelmiszerek tovább is jók, akár több hónapig is(vannak kivételek pl hús). Konzervnek nemkéne,hogy baja legyen, ha rossz, akkor pedig nem nehéz észre venni....
2020. szept. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Na jó, de ha a konzervre az volt írva, hogy nyitás után 1-2 napig hűtőben és én már amikor felhasználtam, akkor is 2 nap után volt, két és fél nap után dobtam csokifürdőbe, ezért merült fel a kérdésem.

Arról nem is beszélve, hogy fogalmam sincs, hogy milyen íze van a romlott konzerv gyümölcsnek...

Ráadásul azt is el tudom képzelni, hogy nem minden egészségre káros és romlásnak indult élelmiszer rossz ízű is...

2020. szept. 29. 10:41
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Beszéljünk csak a gyümölcsről, mert arra irányul a kérdésed!

A gyümölcs, ha konzerv, ha nem, amikor romlik, akkor erjed és/vagy penészedik, ez meg egy semmivel össze nem téveszthető íz illetve látvány.

Ha ezeket nem tapasztaltad, akkor nincs gond!

A "csokifürdő" meg elzárta a levegőtől, így több idő kellene a romláshoz, ami azt jelentené esetedben, hogy összeaszalódik, szárad benne a gyümölcs.

2020. szept. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Érezni kell, nem kell ennyire szigorúan venni. Gyümölcsös italokra, üdítőkre is rá van írva, hogy 2 napon belül el kell fogyasztani. Nálunk sokszor nem fogy el, és még teljesen jó a 4. napon is.

A gyümölcsnek, amikor rohad, olyan undorító szaga van, hogy észreveszed, ha beindult. A penészt meg nyilván látni.

A csoki vagy bármi más nem hosszabbítja meg az élettartamát.

2020. szept. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem és nem értem a válaszod, köszi, hasznos, pláne, ha még jobban meg is magyarázod nekem. :)

Igen, a gyümölcsre vonatkozik a kérdésem.

Összetéveszthetetlen íz és látvány az összeaszalódás - na, ez már problémás, ugyanis naná, h "nyúzottabban" néz ki a gyümölcs benne, de honnan tudjam, hogy ez csak azt mutatja, hogy nem friss, vagy azt, hogy már nem is kéne megennem? Ízére nem igazán érzek különbséget, de tán csak mert nem vagyok elég érzékeny hozzá.


A csokifürdős légzár logikusan hangzik, bár akkor már hozzátenném azt is, hogy mivel sejtettem, hogy nem öntöttem le teljesen a levét, de úgy is gondoltam, hogy nem baj, ha a csokiba is kerül belőle lé, így is történt, mert amikor a csokifürdőbe került, előbb folyt bele kis lé, és csak utána ugrott bele az összes gyümölcsdarab, tehát a gyümölcs nedvességtartalma összekeveredett a csokival végül is...


Mondjuk az végül is jó irányvonal, hogy ha nem érzem romlottnak, akkor nem romlott ;) , és mivel elkezdtük már enni, akkor a szélén lévő darabok viszont már kevésbé vannak védve, azok gyorsabban romlanak, ergo gyorsan kell enni a szélét, ám ahogy esszük a szélét, mindig más lesz a széle - és így lehet betolni egy teljes tálca csokit egybe... :D :D: D (Garfieldon nevelkedtem: amit ma megehetsz, ne halaszd holnapra! :D )


Amúgy remélem, hogy holnapig még kibírja, így is büszke vagyok magamra, hogy sikerült a felét visszaraknom még a hűtőbe, mert amúgy gond nélkül betoltam volna "mentés" címén az egészet! :D (még hogy én szeretem a csokit? Á, dehogy! :D )

2020. szept. 29. 10:55
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Ha jólesik, edd meg.

Ha nem, és valami gyanús, akkor inkább ne.

2020. szept. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Oké, jogos, köszi mindenkinek! :)


Alapvetően fölösleges a kérdés onnantól kezdve, hogy tényleg azért van szemünk, orrunk és ízérzékelésünk, hogy ösztönösen kiszűrjük, hogy mi a méreg és mi nem az.

Emellett vagy ezzel szemben meg egyrészt a nem annyira egyedi étkezési zavarom, hogy amit látok és amíg ételt látok, úgyis eszem, másrészt mind a végtelen, határtalan és gátlástalan csokiimádatom :D , harmadrészről az unalom, tétlenség és végül csak negyedjére a para, hogy nehogy már megromoljon - na, ezek tették fel bennem ezt a kérdést, szemben ama maradék józan eszemmel, hogy azért mértékkel már, hé, talán nem kéne a teljes tepsit egyedül benyomnom kapásból mentés címén, ugye... ;)

2020. szept. 29. 12:57
 8/8 anonim ***** válasza:
#3: Úgy gondolom, hogy helyes választ adott, osztozom.
2020. okt. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!