Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Dagasztógépet vagy kenyérsütőt...

Dagasztógépet vagy kenyérsütőt vegyek?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy amíg kenyérsütőt kapok 10 és 30 ezer között, ami dagaszt és megsüti a kenyeret, addig a dagasztógép önmagában már 40 ezer fölött van. Nem értem. Persze a dagasztógép bolygómozgást végez. Ez indokolná ezt az árkülönbséget? Nem akarok fél kilónál nagyobb tömegű tésztát dagasztani egyszerre, de viszont a dagasztógép mellett az érvem, meg az, hogy nem csak kenyeret, de kalácsot, zsemlét, croissantokat is szeretnék néha készíteni.

Mit vegyek figyelembe ha dagasztógépet vásárolok, max. 50 ezerig. Köszi



2020. okt. 2. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem ezek tök fölöslegesek. Fél kiló tésztát bedagasztani pár perc.
2020. okt. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A kenyérsütő géppel is tudsz kalácsot, zsemlét, lángost, stb dagasztani. Én használtan szoktam nézni kenyérsütőket 5-10e Ft környékén és csak dagasztásra használom. Ha elkopik az üst benne, vagy elromlik, akkor veszek egy másikat. Sokszor lehet találni teljesen újszerű, párszor használt gépeket baráti árakon.
2020. okt. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Dagasztóval sokkal jobban jársz
2020. okt. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kenyésrsütőmnek van egy dagasztó programja. Szerintem a legtöbbnek van ilyen, meg kell nézni és olyat választani.
2020. okt. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%

Őőőő, nektek nincs kézi mixer gépetek?

Annak van dagasztó adaptere is, az erre való.

2020. okt. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Rosszat mondtam a kézi mixerrel kapcsolatosan ?

Nektek nincs a géphez spirál kar ?

2020. okt. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6, az nem dagasztásra van, hanem lazább tészta keverésére, a dagasztás egy hosszadalmas művelet, akár 30-40-50 perc is



A kenyérsütő dagasztó funkciója egy vacak azzal a kis karral.



Kérdező, volt kenyérsülőm, nem véletlen lett cserélve egy dagasztóra illl egész pontosan ilyesmire

[link]

2020. okt. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7,

Szerintem ne adj tanácsokat, mert nem tudod, hogy miről is beszélsz.

A spirál karoknak az a neve, hogy dagasztó kar.

Mi köze van a karnak az időhöz ?

Használhatod ameddig akarod.


A dagasztás a sikér szálak összekapcsolódását jelenti, a laza tészta meg az élesztő általi gázképződés eredménye.

Minél jobban el tudod dolgozni az élesztőt, annál egyenletesebb lesz a gázképződés.

Mondja ezt egy gépész pasi. :)


A turmix gépes dagasztókarokkal garantáltan jobb eredményt érsz el, mint az 1 karú rendszerrel. A legjobb nagyipari gépek is spirál karosak és mindig két dolog kell a működéshez.

Vagy 2db spirál, mint a kézi turmix gépen , vagy 1 spirál mellett egy álló rúd.

Itt egy link:

https://www.youtube.com/watch?v=b1LemGCE6GA

2020. okt. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%

"A spirál karoknak az a neve, hogy dagasztó kar.

Mi köze van a karnak az időhöz ?

Használhatod ameddig akarod.

"


gépész úr, javaslom, hogy próbálja ki, milyen egy tömör kenyértésztát kézi mixerrel 40-50 percen kersztül dagasztani...amennyiben nem ég le a motor, sok sikert utána a karod mozgatásához!

2020. okt. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem is kell 50 percig dagasztani, mivel nagyobb a fordulatszáma, mint az 1 karosnak. Ezek összefüggnek.

Ne felejtsük el, hogy régen kézzel csinálták és mégis milyen finom kenyerek születtek.

2020. okt. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!