Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Zománcos edényt szabad fém...

Zománcos edényt szabad fém dörzsivel tisztítani?

Figyelt kérdés

2020. okt. 4. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Nem ajánlatos, mert megkarcolod a zománcot.

Hamarabb rozsdásodik.

Áztasd be alaposan, ha ráégett valami.

Pl. ecet + szódabikarbóna.

Utána egy dörzsszivaccsal könnyebben elbánsz vele.

2020. okt. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Én szoktam, még egyet sem kellett kidobni, mert lekopott volna a zománc. Leejtéstől, attól igen, attól már pattant le.
2020. okt. 5. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
A fémdözsi nem karcol olyan erősen, mármint a legtöbb, hogy baja legyen a zománcozott edényeknek. A teflont inkább megkarcolja, és azt nem is ajánlatos dörzsölni vele.
2020. okt. 5. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%

A fémdörzsi igen erösen karcolja az edényeket, és ha nem is látszik a karcolás, utána könnyebben leég az edényben az étel.

De egyébként is teljesen fölösleges, elég régóta fözök, de eddig soha nem kellett ilyet használni és éppen azért, mert az edényeim fontosak, nem tettem ezzel tönkre öket.

2020. okt. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
Pont az a jó a zománcban, hogy csak a leejtésre érzékeny, áztatásra, súrolásra, lúgra, savra nem.
2020. okt. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!