Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Teflon serpenyőt hogyan lehet...

Teflon serpenyőt hogyan lehet tisztítani, ha ráégett az étel?

Figyelt kérdés
Ma reggel palacsintát sütöttem és ráégett a serpenyőre. Ilyen teflon bevonat van rajta, azt meg nem lehet össze-vissza kapargatni. Főként házi és gyors praktikák érdekelnének mert ha anya meglátja mit csináltam az új serpenyőjével, akkor annak nem feltétlen lesz szép vége :/

2018. jún. 18. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Áztasd be meleg mosogatószeres vízbe. Ha felázott az égés könnyen eltávolítható lesz róla.
2018. jún. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Egy teflonra hogy lehet ráégetni valamit??? Ez kb a lehetetlen kategória.

Én pont ezért szeretem a teflont.

Akkor szokott ráégni, ha már régi, és kopott a teflonréteg. Akkor meg már mindegy neki.


AMúgy áztatáson kívül nem sok lehetőséged van, szóval forró víz, és hajrá. Annyi tehetsz még, hogy bő vízzel felteszed a lángra. az talán felhozza a leégést.

2018. jún. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Sütés előtt egy kis zsír vagy olaj kell bele és jó.
2018. jún. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
szodabikarbonas vizbe aztasd
2018. jún. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Ha teflonra ráég valami akkor az nem jó minőségű teflon.. Kuka a serpenyőd mert ha most ráégett valami felszeded valamilyen tisztítószerrel akkor ez minden sütésnél lefog égni és feljön a teflon réteg. Sajnos ezeket teflon edényeket is gyártják már silány minőségben. Itt is az van ,hogy az olcsó 2000 -50000ft os áron kapható termékek teflon bevonattal nem jó minőségűek. Meg van az oka ,hogy miért vannak 12000ft a csillagos 20000ft vagy talán kicsivel többért is a francia tefal serpenyők mert ezek élethosszig tartanak ki. Persze ha rendeltetés szerűen használod.
2018. jún. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

a teflont eleve nem is szabadna addig hevíteni, hogy rá tudjon égni a kaja.

öntesz bele vizet, alágyújtasz, és amikor már buborékol, egy falapáttal szépen felkaparod ami leégett.

2018. jún. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megnedvesíted, megszórom szódabikarbónával, és egy óra múlva elmosogatod.
2018. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindent le lehet égetni, tapasztalataim szerint. Én nem szeretem a teflont, ma már kerámia serpenyőket veszek, azok 1-2 évig nem égnek le... De elég használtan bármi leég rajtuk, a rántotta is, bármennyi zsír van alatta.


Nos, először is áztatás, szódabikarbóna s utána tejfonszivacs. Az jó cucc, mindent azzal mosogatok, még az üveget is, úgy megszoktam :) Nyilván jóval gyengébb, mint a fémszivacs, de mit lehet tenni? A fenti hármas kombóval általában pár perc sikálás is elég. Anélkül egy alapos leégés nem megy. Igaz, ez nem palacsintás leégés, hanem zöldségpörkölt, aminél nem veszem észre a leragadást (észre szoktam, olyankor átrakom másik serpenyőbe s abban fejezem be). Időben észlelt leragadásnál simán leszedem teflonszivaccsal hipphopp.

2018. jún. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!