Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mennyi tejszínt tegyek bele?

Mennyi tejszínt tegyek bele?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy sóskaramellás csokitorta receptem, de nem tudom, hogy a karamell réteghez mennyi tejszínt tegyek itt a recept:

ALAPHOZ

10 dkg liszt

10 dkg porcukor

10 dkg vaj

10 dkg étcsoki

2 db tojás

2 teáskanál kakaó


KARAMELLES RÉTEGHEZ

15 dkg cukor

5 dkg vaj

3 ml víz

3 csipet só

tejszín


TETEJÉRE

10 dkg étcsoki

1 dl habtejszín

1 teáskanál vaj

Elkészítés

Az étcsokit vágd darabokra, és gőzfürdő felett olvaszd fel, majd várd meg, míg langyos lesz. A porcukrot keverd ki jól a puha, szoba-hőmérsékletű vajjal. Egyesével rakd hozzá a tojásokat, és add hozzá a langyos csokit. A lisztet vegyítsd a kakaóval, és forgasd a masszához. Dolgozd simára a tésztát, és egyengesd egy zsiradékkal kikent, liszttel megszórt tortaformába. Előmelegített sütőben, 160 fokon süsd 35-40 percig. Ekkor végezz tűpróbát: ha a tésztába szúrt tűre vagy késre nem ragad massza, kiveheted a sütőből. Utána várd meg, míg kihűl.



A sós karamellhez tegyél egy kis fazékba vizet, add hozzá a cukrot, és kis lángon olvaszd össze. Közben ne kevergesd, csak rázogasd. Amikor már szép karamellszínű, húzd le a tűzről, keverd hozzá a vajat, a tejszínt és a sót. Tedd vissza a lángra, és addig forrald kis lángon, amíg a karamell teljesen homogénné válik. Amikor kihűlt, vágd félbe a tortalapot, és kend rá a karamellt.



A mázhoz a csokit tördeld egy tűzálló tálba, tedd hozzá a tejszínt és a vajat. Gőzfürdő felett, állandóan kevergetve olvaszd össze, majd hűtsd ki. Utána csorgasd a torta tetejére, és gyors mozdulatokkal kend el egyenletesen. Tedd a hűtőbe legalább négy órára, hogy a csoki megdermedjen, az ízek pedig összeérjenek. A tortát tálalás előtt díszítheted mandulával, tejszínnel, majd szeleteld fel.

Elöre is köszönöm a válaszokat!



2020. nov. 23. 01:13
 1/3 anonim válasza:
100%
1 dl tejszín lehet szerintem
2020. nov. 23. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Béla211 ***** válasza:
100%
Szerintem is 1dl.
2020. nov. 23. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
1dl elég lesz
2020. nov. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!