Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kuszkuszt hol lehet kapni?

Kuszkuszt hol lehet kapni?

Figyelt kérdés
Milyen formában van, zacskóban? Meg kell főzni? Mennyibe kerül?
2008. dec. 2. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
doboz-nem-5000 ft
2008. dec. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
5000 Ft??? Kicsit soknak tunik. En ugyan otthon sosem vettem kuszkuszt, kulfoldon elek (Brusszel). Itt minden nagyobb boltban van (Cora, Tesco, Spar-fele uzletek), zacskos es dobozos kiszereles egyarant, atszamitva kb. 5-600 forint, markatol fuggoen.
2008. dec. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hogy kell elkésziteni? Ma volt a tv-ben de lemaradtam az elejéről. Nagyon finom azt mondták.
2008. dec. 2. 17:16
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

én a g-robyban is láttam, párszáz forintért, zacskóban volt.


elkészítése pl.:

"Egy kis lábasba öntsünk egy pohár vizet, adjunk hozzá egy-két evőkanál olívaolajat és ízlés szerint sót. Forraljuk fel, majd öntsük bele az egy pohár kuszkuszt. Takarjuk le, és azonnal vegyük le a tűzről. Hagyjuk állni legalább öt percig."


vagy:

[link]

2008. dec. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Cora, tesco, auchan, valamelyikben biztos van, a liszek rizs környékén, vagy a bio részlegnél, olyan dobozban keresd mint a tasakos gyors rizs, s rá van írva hogy Kusz Kusz, olyan barnás a doboza.


Rajta van az elkészítési útmutató.


Én 3 evőkanál olajat szoktam felmelegíteni, abba öntöm a kusz kuszt, átkavarom, majd amennyi víz van hozzá előírva annyival felöntöm, felforralom, majd lefedve hagyom állni, had dagadjon, utánna leveszem a fedőt róla, átkavarom, hogy ne legyen darabos, ne álljon össze, hanem jó pergős legyen :)


Húslevest szoktunk készíteni csirke combból, sok répával, burgonyával, petrezselyem, zeller, s ebből adjuk mellé a húst, zöldséget s a húsleves levével locsoljuk meg a kuszkuszt a tányéron.


Illetv egy negyed sütőtököt meghámozunk, kimagozunk,

5x5 ös kockákra vágunk.

Kis olajon 2 hagymát cikkekre vágunk, megsütjük, mehet rá a sütőtök, amit kis borssal, fahéjjal ízesítünk, 1 dl vizet öntünk alá, s fedő alatt puhára pároljuk, ne kavarjuk csak rázzuk mert törik.


Még ezt szoktuk mellé kínálni.

2008. dec. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!