Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ezt az úgynevezett kevert...

Ezt az úgynevezett kevert túrós kalácsot tojásfehérje habbá felverése helyett élesztővel való kelesztéssel is el lehetne készíteni?

Figyelt kérdés

Ez volna a recept [link]

Rögtön az első pontban olvasható a fehérje habbá verése. Kíváncsi lennék, hogy vajon ezt porélesztővel való kelesztéssel is ki lehetne vajon váltani?



2021. máj. 5. 03:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet váltani, csak akkor az már nem "kevert túrós kalács". A kevertekben nincs élesztő, sőt azokban a tojásfehérjét sem szokás felverni, pont az a lényeg, hogy egyszerű, mindent egy tálban összekeverni, aztán sütni. Úgyhogy kérdésedre válaszolva szerintem ki lehet próbálni, de teljesen más lesz az eredmény, és nem garantálja semmi, hogy olyan jó lesz, mintha felvernéd a habot. Általában nem nagyon követem a recepteket, mert sokszor némelyik hatalmas blődségekkel van tele, de ha élesztővel készíted, az valószínű teljesen mást ad. Ettől persze lehet finom! :) Sok sikert, jó sütögetést! :)
2021. máj. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Még egyszer elolvastam a receptet, és második olvasatra inkább nem próbálkoznék az élesztővel. Nincs benne semennyi liszt, csak búzadara. Még sosem láttam olyan sütit, ahol csak búzadarás és kelesztett, ettől persze lehet, hogy létezik, de szerintem nem nagyon van, mert elég sokat sütök, és nem futottam bele még ilyen receptbe.

A linkelt recept inkább egy túrós darafelfújtnak tűnik. :) Ha biztosra akarsz menni, a recept szerint készítsd el. :)

2021. máj. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én már készítettem búzadarából kelesztett cipót, valamennyire megkelt, megdagadt, igaz az élesztőt előtte futtattam cukros vízben.

Egészen pontosan búzadarából és zsemlemorzsából állt, tehát valamennyi liszt a zsemlemorzsa révén lehetett benne.

2021. máj. 5. 21:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Végül megsütötted? Hogy sikerült? :)
2021. máj. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem, végül túróstészta lett a tojásból pedig főtt tojás :/
2021. máj. 9. 02:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!