Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Van valami negatívuma annak,...

Van valami negatívuma annak, ha valaki sok ételt lefagyaszt és napi szinten azt eszi? Miket nem szabad lefagyasztani? (vegán)

Figyelt kérdés

Tehát ha például minden hónap elején egy teljes napot rászánnék a főzésre, és aznap az egész havi kaja (legalábbis ebéd) adagomat megfőzném, és napi adagokra osztva lefagyasztanám, persze az első 3-4 napban frisset ennék.

Ennek van negatív hatása? Mármint nem annyira egészséges, vagy veszít a vitamin mennyiségből (nem értek hozzá)? Vagy semmit nem számít, nyugodtan csinálhatom így?


Mik azok az ételek, amiket nem szabad lefagyasztani?


Csak vegán ételekre gondolok.


2021. máj. 5. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Gusztus dolga, én nem szeretem a fagyasztott ételt. De pl. a főtt krumplit ne fagyaszd le otthon mert abból kásás nyúlós dolog lesz.
2021. máj. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

A fagysztott ételek egészségügyi szempontból ugyanolyanok, mint a frissen készített.

Ha rosszul fagyasztod vagy rosszul olvasztod fel, akkor élvezeti értéke csökkenhet.

Gyakorlatilag mindent le lehet fagyasztani, csak nem feltétlen érdemes, mert nem nyersz vele semmit.


A fött krumplit is lehet fagyasztani, ellentétben az 1-es véleményével, és nem lesz semi baja, ha a hütöben, lassan olvad fel.

Ha nyúlós és büdös, akkor az fagyasztás elött is az volt.

2021. máj. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Élettani szempontból ugyanolyan.

Nincs olyan, amit "nem szabad" lefagyasztani, legrosszabb esetben rossz állaga lesz kiolvasztáskor.

2021. máj. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Főtt krumplit ne fagyaszd le! Kiolvadás után olyan állaga és íze lesz, hogy inkább nem ennéd meg. És nem a fagyasztó hibája lesz. A főtt krumpli állagából adadóan egyszerűen ilyen. A sültkrumplit le lehet fagyasztani, vagy jobb inkább nyersen.


Amúgy ezen kívül bármit le lehet fagyasztani. Nekem is tele a fagyasztóm főtt kajával, mert aznap nem fogyott el, amikor főztem. Semmi bajod nem lesz tőle, nyugodtan megeheted.

2021. máj. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Én még annyit tennék hozzá, hogy ez a havi egyszer főzés nagyon nem jön be. Persze lehetsz olyan helyzetben, pl. szülés előtt közvetlen, amikor érdemes így felkészülni, de ezt így standard nehezen lehet csinálni.


Egyrészt ugye akkor elmegy vele egy egész napod, de tényleg szó szerint. Másrészt hacsak nem húszfélét főzöl, belebolondulsz idővel, hogy ugyanazt eszed.


Érdemesebb inkább úgy főzni, hogy egyszerre 4-5(-6-7) adagot abból, amit épp megkívánsz, aztán eszel belőle, a többi meg a fagyasztóba.

2021. máj. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Amerikaiak közül például többen úgy csinálják, hogy egy nagy zacskóba beleteszik az összes hozzávalót (nyers hús, fűszerek, szószok, stb.), és ezt fagyasztják le. Így egy viszonylag lapos zacskót kapsz, tehát jó a helykihasználása, és kiolvasztás után mehet egy serpenyőben a tűzhelyre, vagy egy jénaiban a sütőbe.

(Pl. https://www.youtube.com/watch?v=CVCKg8hUeK4)


Ahogy az első válaszoló, úgy én sem szeretem a fagyasztott ételeket, viszont elkezdtem egy valamit lefagyasztani: paradicsom szószos darált húst (legyen az bolognai raguként vagy chilis babként elkészítve). Ha csak a húst és paradicsomszószt főzöd össze, kiengedés után fűszerezheted kedved szerint, és felhasználhatod tésztához, rakott zöldségekhez, chilis babhoz, lasagnéhoz.


Vöröshagymát is jól lehet fagyasztani, lehet is kapni mirelit kockázott hagymát. Ezt otthon olcsóbban el tudod tenni, és mindig annyit vehetsz elő, amennyire szükséged van. Fagyasztani úgy tudod, hogy porciókban beteszed a hűtőbe, például muffin formában, és ha megdermedt, zacskóba teszed.

Paprikaféléket is fagyaszthatsz szeletelve.


Fontos, hogy mindent fagyasztóba való zacskóba tegyél, így elkerülheted, hogy levegőt és ezáltal fagyasztó ízt kapjanak az ételek. A kapcsos ételtárolók is nagyon jók a fagyasztóba, és a kisebbekbe jól lehet egy-egy adag ételt porciózni.


Most látom, hogy vegán vagy. :D Akkor darált hús helyett képzelj oda apró lyukú reszelőn reszelt cukkinit, répát, esetleg padlizsánt, illetve, ha használsz szója granulátumot vagy hasonlót, akkor azt is belefőzheted ezekbe a ragukba.


https://www.youtube.com/watch?v=DUbsVjGjudA


https://www.youtube.com/watch?v=Hrgz0VEH2MQ


https://www.youtube.com/watch?v=f-G2-7aO4sI - Ezen a csatornán sok jó és könnyű recept van, de nem minden videójuk vegán, bár szerintem többnyire azoknál is adnak meg alternatívát, illetve leírják, ha valami nem fagyasztható, de a legtöbb étel fagyasztható, amit készítenek.

2021. máj. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!