Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Házi receptes oldalamhoz...

Házi receptes oldalamhoz keresek házi recepteket! Tudsz? Ráadásul még finom is? Akkor kérlek írj!

Figyelt kérdés

Ha van valami jó recepted, ami könnyen elkészíthető légyszi írd itt meg, mert szeretnék csinálni egy receptes oldalt házi receptekkel.Persze kiírnám, hogy ezt a receptet (pl.) Józsi120-tól kaptam, KÖSZÖNÖM NEKI!

Szóval ha valaki tud ilyet légyszi írja meg!

Ui.: A kókuszkrémes pite receptje is érdekelne!(Persze csak ha van ilyen?!)


2010. aug. 24. 22:25
 1/4 anonim válasza:

szia


nekem van egy csoda csokitorta receptem

nagyon finom és nagyon könnyű elkészíteni



170 g vaj

170 g étcsoki

30 dkg cukor

narancs

1 ek likőr

5 tojás

225 g dió


krém:

3,5 dl tejszín

22 dkg étcsoki

1 vaj

2 ek cukor



170 g vajat és a170 g étcsokit mikróban felolvasztunk.


30 dkg cukrot narancs reszelt héjjával és egy ek amaretto likőrrel összekeverünk.


5 egész tojást fel kell verni és hozzá keverni 225 g nem túl finomra darált diót.


Ezután ezt a három dolgot összekeverni és egy közepes tortaformába tenni, előtte kivajazni. A sütőt 150-160 C-ra előmelegíteni és 55-60 percig sütni.


Krém:


A tejszínt felforraljuk 22 dkg étcsokival, vajjal és 2 ek cukorral.

Addig főzzük, míg sima masszát nem kapunk, folyton kevergetve. Ha kihült, robotgéppel habosra keverjük.

Majd ráöntjük a torta tetejére és egy éjszakára pihentetjük a hűtőben, kamrában.


Mese

2010. aug. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bumbi02 ***** válasza:

1 kefir

2 kefires doboz cukor

3 kefires doboz liszt

1 kefires doboz olaj

4 tojás

+ meggy(lecsöpögtetve), dió(vékonyra szelve)


összekeverjük.. közepes tepsibe kb 20-30 percig sütjük.. közbe figyelgetjük:))(bocsi pontos sütés idöt nem tudok, de én 160-170 fokon sütöttem 30 percig...ki kell tapasztalni, dédimtöl tanultam,nekem is uj a recept:) )

2010. aug. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 bumbi02 ***** válasza:
jah + 1 csomag sütöpor.:)
2010. aug. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. aug. 29. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!