Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tálas vagy sima konyhai...

Tálas vagy sima konyhai mérleg a jobb választás?

Figyelt kérdés
Vásárlás előtt állok, de nem tudtam eldönteni melyik verzió lenne jobb, praktikusabb, a sima "lapos" vagy aminek tálja is van alapból?!

2021. jún. 3. 09:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
A tálas is lapos, csak adnak hozzá egy ráilleszkedő tálat, nem?
2021. jún. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
A sima, mert bármilyen tálat rátehetsz. A tálas többnyire a saját táljával működik.
2021. jún. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Nekem sima, 25 cm átmérőjű, kerek, lapos konyhai mérlegem van, tökéletesen megfelel, bár ritkán előfordult, hogy a tál mérete miatt nehezen tudtam leolvasni a kijelzőt. A tálassal ilyen gond nincs, én inkább azt javaslom.
2021. jún. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyámnak tálas van, nem tudom a márkáját, de nagyon utálom. Csak a saját táljával működik, ezt úgy kell érteni, hogy tál nélkül sem használható.

Nekem tál nélküli van, azt szeretem. Mondjuk én egy fős háztartást vezetek, szóval talán 1,5 kiló volt a legtöbb, amit eddig mértem vele, vagyis nem tudom, hogy nagy tálat rátenni mennyire kényelmetlen lehet. (Amúgy 5 kilóig mér.)

2021. jún. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én lisztet szoktam csak mérni, így nekem magas, kancsó formájú mérlegem van, amibe fél kiló liszt szépen elfér.

Szerintem attól függően válassz, hogy mit szeretnél vele főképp mérni. Ha mondjuk fogyókúrához használod az adagok mérésére, akkor olyan kell, amire rá tudod rakni a tányért az étellel együtt (a tányér súlyát előre be lehet tárazni, és akkor csak az étel súlyát mutatja).

Figyelj a minimum-maximum mérhető értékekre.

2021. jún. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sima, régi konyhai mérleg van két tállal.
2021. jún. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Sima!
2021. jún. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a telibe üveglapos egy nagy xar. Ráraksz valamit, nem tudod leolvasni, ezenkívül érintőgombos, be fog tojni. Kihajítottam és vettem olyat aminek külön platója van és normál nyomógombja, kicsit megdöntött kijelzővel. Istenkirály.
2021. jún. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

De olyat ne aminél csak a saját táljával lehet szerencsétlenkedni!

Egy platós mérleg, amire azt raksz amit akarsz. Szalvétára, üvegedényben, fémedényben operatívan használható. Még tejet is lehet vele mérni milk állásban.

2021. jún. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Laposat választanék, csakis világító kijelzővel és kikapcsológombbal. Most ehhez hasonló kivitel van: [link]

Régebbi Rossmannos modell, utálom. A kijelző nem világít, így külön villanyt kell kapcsolnom, ha egy nagyobb tál leárnyékolja. Kikapcsolni csak úgy lehet, ha kiveszem az elemet, mérés közben pedig nagyon hamar készenléti állapotba áll és elfelejti, hogy hol tartott. Tálasat nem vennék, egy komolyabb sütögetős délelőtt rengeteg külön keverőtálat igényel, semmi kedvem nem lenne előbb mindent külön leméricskélni a mérleg saját táljával, aztán áttöltögetni őket a megfelelő helyre.

2021. jún. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!