Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Joghurt lefagyasztva hasonló...

Joghurt lefagyasztva hasonló állagú lesz a jégkrémhez?

Figyelt kérdés

2021. júl. 9. 14:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem.
2021. júl. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Fagyasztott joghurt lesz belole :D Finom egyebkent, te meg soha nem probaltad?
2021. júl. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem, de nem olyan rossz.
2021. júl. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem :D

Ok, hogy fagyasztott joghurt lesz :D de állagra milyen? Totál keményre fagyott, vagy lehet eszegetni mint egy jégkrémet?

2021. júl. 9. 15:06
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ugyanúgy fokozatosan enged ki, mint egy sima fagyi. Magasabb a víz tartalma, így jég “lapocskák” lesznek benne. Egy próbát megér, nem?
2021. júl. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Jegkrembol is van tobbfele, erre igy nem lehet mit mondani. Kemenyre fagy, de eheto, de nem olyan,mint egy jegkrem, ne is probald annyira hasonlitgatni, szerintem nem erdemes.
2021. júl. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

Ami a jégkrém állagát adja, abból magasan a két legfontosabb dolog a levegő (nem tévedés) és a zsiradék. Ebben a sorrendben.

A joghurtban egyik sincs. Inkább hasonlítanám egy fehér, joghurt ízű jégkockához, ha megfagy.

2021. júl. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan, mint a fagyi, nem lesz krémes és simán joghurt íze van. Én ilyen jégkrém formában szoktam lefagyasztani és úgy megenni. Nagyon finom, de nem érdemes máshoz hasonlítani.
2021. júl. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Cukros vagyok, és alig kapni cukormentes jégkrémet.

Erre találtam ki, hogy veszek görög joghurtot (értsd sűrűt), és fagyasztott gyümölcsöt.

Amikor hűsítő finomságra vágyom, akkor kiveszek egy adag gyümit és összekeverem a joghurttal, édesítővel (xilit, eriterol). Lehet tovább is variálni. pl. lehet kapni valódi vaníliás xilitet. Meggyet szoktam keverni kevés kakaóval.

Vagy csak kakaót keverek bele. Próbáltam kekszet is belereszelni.

Finomakat lehet így összehozni, de az a krémes állag, ami nem túlhűtött jégrémnél jellemző nem érhető el.

Néha olyan is van, hogy csak egy dobozzal berakok a fagyasztóba fél- egy órára.

Időnként át kellene keverni.


Egyébként fagyigépet is használhatsz, és akkor már megfelelő lesz. A tartályát be kell rakni a fagyasztóba (tk. az egy jégakku). Közben a joghurtból tetszés szerinti alapot állítasz össze (mehet hozzá mindenféle gyümölcs, pudingpor [nem főző!], meg amit gondolsz. Ezt beteszed a hőtőbe.

Amikor már a tartály alaposan lehűlt, beteszed a gépbe. Beleöntöd a keveréket, és elindítod. Csak a folyamatos keverés a funkciója, hogy ne jeget egyél, hanem krémet.

2021. júl. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha jégkrémes feelinget akarsz ajánlom a konzerves kóksztejet!
2021. júl. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!