Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mivel lehetne a kotyogós...

Mivel lehetne a kotyogós kávét kicsit feljavítani?

Figyelt kérdés
Elromlott pár napja az automata kávéfőzőnk. 2 hetet mondtak az alkatrész beérkezésére. Apósom kölcsönadta a szarvasi kotyogósát (gyakorlatilag új gép, eredeti dobozában tartották). Hát mit mondjak, senkinek sem ízlik. Keserű, égett íze van a kávénak. Apósom azt mondta, ez ilyen, de én azért kíváncsi lennék lehet-e valamit javítani rajta.

2021. aug. 1. 11:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
33%
Rummal, konyakkal.
2021. aug. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Nem mindegy, milyen márkájú kávét használtok.
2021. aug. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
Durvább őrlésű kávé és nem kell nagyon megtömni
2021. aug. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
Kis lángon főzd és nem lesz égett íze. Ha jól használod nagyon jó kávét főz
2021. aug. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Elektromos:

[link]


Azt a kávét teszem bele (omnia) amit az automatába is szoktam, teljesen más íze van a szarvasiban, nagyon keserű. Annyi, hogy nem szemes, hanem ugye darált.

2021. aug. 1. 11:59
 6/25 anonim ***** válasza:
89%
Ez aztán nem kotyogós...
2021. aug. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem kotyogó s, hanem presszó gép....Kevesebb kávét tegyél vele és lazabban töltsd
2021. aug. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Hát akkor mi? Most nem mindegy, hogy gáztűzhely vagy fűtőszál forralja fel a vizet? Nem vagyok nagy kávéfőző guru, de ennyit még én is tudok, hogy mindkettő megoldásnál a fejlődő gőz nyomása préseli át vizet a kávén.
2021. aug. 1. 12:12
 9/25 A kérdező kommentje:
Semmiféle szivattyú nincs benne, olyan mint az automatában.
2021. aug. 1. 12:13
 10/25 anonim ***** válasza:
91%
Nyilvánvalóan nem mindegy. Ezen nem tudod beállítani, hogy lassan forralja fel a vizet. Még mindig a durvább őrlésű kávé lesz a megoldás
2021. aug. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!