Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mivel lehetne a kotyogós...

Mivel lehetne a kotyogós kávét kicsit feljavítani?

Figyelt kérdés
Elromlott pár napja az automata kávéfőzőnk. 2 hetet mondtak az alkatrész beérkezésére. Apósom kölcsönadta a szarvasi kotyogósát (gyakorlatilag új gép, eredeti dobozában tartották). Hát mit mondjak, senkinek sem ízlik. Keserű, égett íze van a kávénak. Apósom azt mondta, ez ilyen, de én azért kíváncsi lennék lehet-e valamit javítani rajta.

2021. aug. 1. 11:12
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
84%
kotyogós kávéfőző: [link]
2021. aug. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Reggel vettem egy kis kocka tchibot espresso (nem family), eléggé durvának tűnik az őrlés. Kicsit kevesebbet tettem a kosárba, olyan híg lett, hogy ki is öntöttem. Leföztem normál mennyiséggel, ugyanaz a lekozmált íz. Ennyi volt, marad az instant kávé, minden tiszteletem azoknak akik meg tudják inni ezt a kávénak csúfolt levet. Egyszerűen nem értem mit szerettek ezen a szarvasi borzadályon.
2021. aug. 2. 09:07
 23/25 A kérdező kommentje:

Igen, valahol van a padláson nekem is egy alumínium kotyogós, az szerintem a totális önsanyargatás kategória. Attól még az is jobb, ha csak simán egy fazék forró vízbe dobok egy kanál kávét.

Már bocsánat ha kissé nyers vagyok.

2021. aug. 2. 09:10
 24/25 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező! Végre valaki, aki nem isteníti azt az égett gumi és szénpor ízű undormányt, amit a szarvasi készít ❤️


Kotyogóval azonban egy kis technikával lehet jó kávét főzni!


-A tartályba eleve forró vizet önts, de a szelepet ne érje el a szint

-A kávétartóba a kávét csak egyengesd el, de ne tömködd le

-Amint lefőzted, azonnal öntsd is ki, ne hagyd a tűzhelyen percekig rotyogni.

2021. aug. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
44%
#22 Ugye megmondtam. :) De csak indoklás nélküli lepontozást kaptam (tudom, nem tőled)... Ez is jól mutatja, hogy milyen a kávés kultúra ebben az országban.
2021. aug. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!