Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Lehet, hogy meglepő. De...

Lehet, hogy meglepő. De lehetséges? Ha megveszem a tescós őszibarack befőttet (vagy bármilyen más befőttet, ami konzerv) és itthon áttöltöm hagyományos befőttes üvegekbe, akkor is eláll télire? Szerintetek?

Figyelt kérdés
na nem vagyok megbuggyanva, csupán annyi, hogy egy rokonunk, aki családi okok miatt sürgősen el kell költözzön, a spájza tartalmát átadná nekünk.(persze nem ingyen).viszont az én nagymamám nem eszi meg a bolti műanyag kaját=neki már a konzerv is az)..arra gondoltam ezzel kelepcébe csalnám(mgése dobhatom ki 35 üveg barack konzervet, én meg nem hallgatom emiatt a misét mindennap...)..kérdés az, hogy lehetséges-e?
2010. aug. 30. 08:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Azt teheted esetleg, hogy ha a nagymamád elé kerül, akkor öntöd át üvegbe. Ezeknél nagyon fontos, hogy légmentesen le legyenek zárva, a levegővel beengednéd a baktériumokat, amitől hamarosan megromlana.
2010. aug. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod...de a nagyi elől eldugni képtelenség,hisz szabad bejárása van a spejzbe:)))))) és ha átöntés előtt egy lábasban felforralom, az üvegekbe rakás után pedig rakok rá szalicilt és úgy szárazdunsztba?hm???léééccci SOS!
2010. aug. 30. 08:49
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Neeem, sajnos ez nem fog müködni életem, mert az a barack már el volt tárolva egyszer, az elrakásnak meg pont az a lényege hogy x ideig ne nyúljanak a friss barackhoz és le legyen zárva. Ha levegőhöz jut a barack, kész vége. Rakhatod te azt el újra, 6 liter szalicillel, 2 hét múlva elkezd majd penészesedni.

Nagymamának meg kell mondani az igazságot....

2010. aug. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

szia! sajnos nem fog menni, a fölbontott őszibarack konzerv pár nap alatt még a hűtőben is beszőrösödik:(

győzd meg a nagyidat, hogy a konzerválás hőkezelést jelent és egy csöpp tartósítószer sincs benne.hátha...

üdv.

2010. aug. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát ha nincs semmilyen hely (padlás? pince? fáskamra?), akkor viszont szerintem add el a konzerveket.
2010. aug. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg leáztatni az üvegekről a címkét. Mosogatószeres langyos vízben 10 perc alatt leázik.
2010. aug. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Én nem akarnám átverni a nagyimat, tiszteletben tartanám, hogy nem szereti a konzervet.
2010. aug. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én meg megenném a helyedben. :D
2010. aug. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Küldd el nekünk, mi szeretjük:)
2010. aug. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
kösz drágák vagytok:))))de nem ismeritek az én imádott nagyimat, ő amindenható atyauristen ám itthon...tudjátok, hamarosan 80 lesz, de őt ez élteti, amig irányithat,addig létezik:)))és één pont így imádom,ahogy van...nem nagy ügy csak gondoltam megpróbálom,ha nem hat nem...majd dugi befőtt lesz:)))))mondjuk a padláson!!!!pápá
2010. aug. 31. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!