Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha elrontottam az általam...

Ha elrontottam az általam készített savanyúságot, lehet még rajta segíteni?

Figyelt kérdés

Szinte minden túl lett benne ízesítve. ( ecet, só, cukor)

Amikor beletettem a tartósítószert, nem figyeltem hogy az már tartalmazta majdnem az összes ízesítőt is, és plusszba tettem bele ízesítőket. Arra gondoltam hogy a levét higítom vízzel, összeforralom, várok hogy visszahűljön, és így visszateszem a savanyítandó zöldséget.



2021. okt. 29. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Á, ne kapkodd el.

Ezek szerint már benne vannak a zöldségek. Várjál vele 2 napot. Rengeteg ízt magukba szívnak. Én ha salátát csinálok, akkor is annyi ízesítőt rakok a vízbe, hogy mindenki hülyének néz. A salátámat meg mindenki dicséri kivétel nélkül, hogy ilyen jót még nem evett.


Ha tényleg nagyon durva lesz 2 nap múlva is, (nem lé, hanem a savanyúság) akkor se forralnám össze. Csak leöntenék a levéből, felforralt vízzel visszapótolnám, összeráznám, és ennyi.


De akár úgy is hagyhatod. És amikor majd megbontasz egy üveggel, kettészeded (egy másik üvegbe) vagy átteszed egy nagyobb edénybe (1 literes tejfölös doboz) öntesz bele 3 deci vizet, és a hűtőbe tárolod. Amíg az elfogy, addig nem romlik meg. És így egyesével mindig felbontás után kicsit felöntöd vízzel.

De előbb várd meg a 2 napot, lehet, hogy semmi baja nem lesz.

2021. okt. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Mikor csináltad?

Ha ma vagy tegnap, öntsd le a levet, és keverd össze ugyanannyi forralt vízzel, amennyit eredetileg használtál.

Az ecetes lét már ne forrald, mert gyengül az ecet!

2021. okt. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már 3 hete tettem el. Kóstolásnál éreztem hogy nem oké.
2021. okt. 30. 09:30
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

#3

Ha 3 hete tetted el, akkor azt már alaposan átjárta.


Egyetlen - nem igazán biztos! - módszer lenne (talán) a vad ízek enyhítésére, hogyha felbontasz üveget, azt teljesen sima vízben áztasd egy éjszakát, akkor talán másnap ehető.

Persze erre ne vegyél mérget, de egy próbát megér!

(Jobb, mint kidobni)

2021. okt. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!