Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Megosztod velem annak a...

Megosztod velem annak a levesnek a receptjét, amit a legjobban készítesz?

Figyelt kérdés
Szeretnék több levest készíteni, ez eddig kimaradt az életemből. Mondtok légyszi olyan recepteket és tippeket, amik Nálatok beváltak? Blogokon is nézegettem, de ott nehéz megítélni, hogy tényleg jó-e az adott recept. Köszönöm.

2021. nov. 23. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha szereted az indiai-jellegű, curry-s ételeket, akkor ezt nagyon ajánlom. Havonta 1x biztosan megfőzöm, nagyon szeretjük. A rizs miatt szinte egytálétel, annyira jó sűrű leves.


Kantoni rizsleves curryvel

[link]

2021. nov. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tárkonyos ragu leves - szerű.


Azonos súlyú kockára vágott csirkemell, sargarepa, zoldborso és csiperke gomba, egyszerre vajon megpárolva. Só, bors, tárkony a fűszere. Tejfölös habarással sűrítve, citrommal és friss tárkonnyal a legjobb. Egy hétig is képes vagyok mindennap enni....

2021. nov. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%

Nincs olyan, amit a "legjobban készítek" mert tudok főzni és mindent jól készítek el.

Olyan viszont van, hogy "mi az amit TE legjobban szeretsz", ha annak kíváncsi vagy a receptjére, annak a leírását szívesen megosztom veled, csak szólj!

2021. nov. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

1-es vagyok, eszembe jutott ez a másik currys leves, vöröslencséből:


Indiai curryleves



Hozzávalók 4 személyre:


- 1 közepes fej vöröshagyma

- 1 gerezd fokhagyma

- diónyi friss gyömbér

- 25 dkg csirkemellfilé

- 2 ek olaj

- kevés cayenne-bors

- 1 teáskanál curry

- 1-2 szegfűszeg

- 6 dl víz, vagy tyúkhúsleves (pl. kockából)

- 15 dkg vörös lencse

- 1-2 teáskanál ételsűrítő (nem feltétlenül, a lencse kellőképpen besűríti)

- fekete szezámmag és friss korianderlevelek

- 1 dl tejszín vagy kókusztej


Elkészítés:

A vöröshagymát, fokhagymát és gyömbért finomra felaprítjuk. A csirkemellfilét apróra felkockázzuk és a felforrósított olajon a többi előkészített hozzávalóval együtt hirtelen megpirítjuk. Sóval, cayenne-borssal, curryvel és tetszés szerint szegfűszeggel ízesítjük. A tejszínnel elkeverjük, a levessel felöntjük és felforraljuk. A lencsét a levesbe szórjuk és kb. 15 perc alatt puhára főzzük. A levest az ételsűrítővel kissé besűrítjük és szükség esetén utánízesítjük. Friss korianderlevelekkel és fekete szezámmaggal meghintve kínáljuk.

2021. nov. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


#3 - Akkor kérlek megosztod velem azt a receptet, amit a legjobban szeretsz?

2021. nov. 23. 14:53
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Imádom a frankfurti levest. Csak az a baj, hogy az epém nem bírja... :(
2021. nov. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

#5

De aranyos vagy! Tényleg jár neked egy nagy ölelés!:)

Lehet rosszul fejeztem ki magam, arra gondoltam, ami TE szeretsz a legjobban.

Én a húslevest, a tárkonyos ragulevest és a gulyáslevest szeretem kiemelten.

A tárkonyost már írta a 2-es. Én annyi különbséggel készítem, hogy sértésből csinálom és teszek bele még fehérrépát és egyéb zöldségeket is, pl. zöldbab, kevés karfiol, kevés karalábét.

Anno ennek a receptnek alapján főztem először, azóta csak bővítettem a zöldségek számát benne.

[link]

(3-as vagyok)

2021. nov. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Krumpli leves: Zsíron apróra vágott hagymát dinsztelek. Ráteszem a kockára vágott krumplit, piros paprikát, sót, borsot teszek rá és felöntöm vízzel.Amikor a krumpli már puha, teszek bele karikára vágott füstölt kolbászt( házit) és szaggatok bele grízgaluskát.
2021. nov. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! (És az ölelést is! :)) Sikerült kicsit inspirálódnom. Írok, ha valamelyiket elkészítettem. :)
2021. nov. 23. 19:50
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9

Várjuk!:)

2021. nov. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!