Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha nem karaj , akkor talán comb ?

Ha nem karaj , akkor talán comb ?

Figyelt kérdés
Szoktam vásárolni elviteles helyről főtt ételt. Rántott húsból két félét csinálnak , csirke mellet és karajt. Viszont a karaj sokszor jóval nagyobb, mint amit úgy gondolnék, hogy ki lehet hozni egy karajból. Elképzelhető, hogy combból, vagy egyéb húsból csinálják és csak ráfogják, hogy karaj ? Vagy esetleg srégen vágják a nyers húst és azért nagyobb ? A NÉBIH megbüntetné őket, ha nem abból csinálják, mint, ami ki van írva, vagy ez egy teljesen bevett szokás ? Jó, amit csinálnak , sőt, jobb, mint amit otthon csinálok. Egyszer beszélgettem az egyik dolgozóval és, akkor szóba került a panír anyag. Én a szokásos módon - liszt - tojás - zsemlemorzsa forgatással csinálom, ők meg úgy néz ki , mintha a lisztet összekevernék a tojással, talán még a zsemlemorzsával is. Dehát ez is egy komoly szakma, sok az apró trükk, amit a háztáji sütögető nem ismer.

2021. dec. 8. 19:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtalálom, hozok neked linket, hogy Bécsben mekkorára ki tudják klopfolni a karajt! Egy "pillangósan" vágott duplaszeletből lapostányérnyi nagyságúra!
2021. dec. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Na basszus, a kulcsszavakhoz beírtam, hogy "karaly". Ez más a korral jár. :)
2021. dec. 8. 19:30
 3/23 A kérdező kommentje:
#1-es, látod erre nem gondoltam, hogy kettőt egyben hagynak. :)
2021. dec. 8. 19:31
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Talán ha írnál méreteket? Tudom, nem a méret a lényeg, de abból ki lehetne indulni.
2021. dec. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Na tessék, itt egy videó... Német feliratos, de a képek magukért beszélnek:


[link]

2021. dec. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyes helyeken akkorára formázzák, hogy egy nagy tálról is lelóg. (vagdosás, teregetés)
2021. dec. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Itt is látszik, hogy Bécsben a Figlmüllerben mekkora szeleteket adnak. :)


[link]

2021. dec. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
#5, akkor ez a trükk. :)
2021. dec. 8. 19:47
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
A klopfolás csodákra képes..
2021. dec. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Combból talán nem s szoktak rántott húst csinálni ?
2021. dec. 8. 19:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!