Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi a különbség a főzőcsoki, a...

Mi a különbség a főzőcsoki, a tortabevonó és a sima étcsokoládé között?

Figyelt kérdés
Felhasználás, pl sütemény bevonása esetén van-e eltérés közöttük?
2021. dec. 9. 20:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nezd meg az összetételet... hogy hány % a kakaótartalma.. es h van-e benne palmazsír meg egyeb huncutság.


En minősegi feketecsokit hasznalok süteshez is.

2021. dec. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem a főző csokit, sem a torta bevonot, egyik sem igazi csoki, inkább massza és szerintem borzasztoak minőségben is. "Sima" tej vagy étcsoki, megenni és suteshez is.
2021. dec. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Legamatőrebb a bevonomassza az mintha étolajos gyatra kakaos ragacs , az olcsó mikulásokon szaloncukor bóvlikon ez van . A főzőcsoki ettől jobb de ott a cukor több . A minògségi dolgok kevesebbek drágák .
2021. dec. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Én is utálom ezeket a kamuvackokat, de kaptam egy táblával, hogy ezt rakjam rá a sütire. Mindig tisztességes étcsokit veszek, de ezekkel a hulladékokkal nem tudok mit kezdeni, mert nem tudom hogy értelmezik a gyárban.


Adjak-e hozzá vajat-olajat még pluszban, vagy ezekhez "nem kell" mert eleve azzal van összetrutyizva és azért "főző", "sütő", vagy pont ugyanolyan hulladékmatyi mint amivel a télapókat tömik ki?


Ez itt konkrétan a penny "Baking choxolate for cooking" 52% cocoa virít rajta. (200g)

A hátulja persze csak nagyítóval olvasható: kakaómassza, cukor, kakaóvaj, zsírszegény kakaópor, emulgeálószer: napraforgó lecitin, aroma. Kakaó szárazanyagtartalom legalább 52%


Ezt ha felolvasztom, magától is sima lesz? vagy mit tud ami extra? Mennyi a kiadóssága egy ilyen táblának? 15*30 centit kiadja szépen, vagy adjak hozzá vajat is?

2021. dec. 9. 23:31
 5/20 anonim ***** válasza:

Mi a márkája, milyen gyártmány?


Én az Aldi/Lidl-ben néha azért veszek ilyen tömbös csokit:

[link]

Kakaó, cukor, kakaóvaj, és minimális emulgeálószer van benne, és talán tejsavópor.


Ez jó minőségű, csokibonbonokat is szoktam vele készíteni.

2021. dec. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Penny márkájú, mint írtam. Egyébként kis betűvel ráírták, hogy Lengyel, Chocomoco gyártmány.
2021. dec. 10. 10:57
 7/20 anonim ***** válasza:

Bocsi, azt átugrottam. :))


Itt a környékünkön nincsen penny, úgyhogy abszolút semmi tapasztalatom az ottani termékekkel kapcsolatban.

Az Aldi-Lidl cuccokkal még nem volt rossz tapasztalatom.

2021. dec. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy átverés ha valamit kamuneveznek, mint a frissföl, pizzasajt, reggeli ital és hasonlók sílusában, ahogy abba a főzőcsoki is beleillik. (A tejcsoki is hulladék egyébként, csak agyonmarketingezték a lila tehenesek)


A tisztességes csoki az étcsoki, de a vicc az, hogy már ez is feldolgozott, cukrozott, a kakaó, amiből eredendően készül, az ugye frankó keserű.


A penny csodát megolvasztom és rákenem így ahogy van, nem adok hozzá se vajat, se olajat. Elképzelhető, hogy az étcsokihoz mindenképpen kellene, ezekhez viszont nem.


A pálmazsírral is megtuningolt "csoki" az milyen?

2021. dec. 10. 11:16
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A pálmazsírtól lesz olyan kocsikenőcs állagú a csoki, amiről a reklámszlogenben úgy beszélnek, hogy "krémesebb-lágyabb-jobb". Egy frászt! EGy nagy rakás .......


https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__elelmiszerek__..

2021. dec. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Volt egy ilyen sejtésem, köszi! A pálmazsír az átverés egyik szent grálja.
2021. dec. 10. 11:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!