Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Megosztanátok velem a pörkölt...

Megosztanátok velem a pörkölt receptjeiteket?

Figyelt kérdés

Pörkölt receptet keresek, kíváncsi vagyok hogy ti hogy csináljátok.

:)



2022. febr. 11. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen pörkölt?
2022. febr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Te írtad ki a kerdest h a ferjed kizárólag pörköltöt hajlandó enni? 😂😂😂
2022. febr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 NTBS ***** válasza:
46%
Igen. Veszel sertéshúst. Összevágod. Előveszel egy edényt, abban zsírban pirítasz hagymát(nyilván több húshoz több hagyma). Amikor a hagyma már megpirult hozzáadod a húst és összekeverve őket fehéredésig pirítód. Felöntöd vízzel. Teszel bele ízlés szerint fűszereket. Végül beleteszel egy üveg lecsót vagy pucolsz bele paprikát és paradicsomot. Amikor a leve egy része elpárolgott és elkezd szafttá alakulni, akkor leveszed a tűzhelyről.
2022. febr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/results?search_query=szoky+p%C3%B6rk..


Nem az én receptjeim, de én jobban szeretem, ha vizuálisan is szemléltetve van, hogyan készül az étel.

2022. febr. 12. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

4 gr kókuszolaj kis fej hagyma megfonnyaszt

Pluszba, 1 paprika 1 kis paradicsom nagyon aprora vagva osszefoz. Rá orolt pirospaprika, só, bors

4-5 centis darabokra vágott csirkemell hozzáadni. Lefedni, 20 perc


(Ez a kedvenc diétás csirkepörköltem)

2022. febr. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én fél kiló húsonként egy közepes fej hagymát összevágok nagyon apróra, (ha csak összesen fél kilóból csinálom, akkor 2 fejet) megpirítom zsiradékon, félrehúzom és porpaprikázom, amivel nem spórolok. Teszek rá a mennyiségtől függően minimális vizet (kb. 1 dl.) összekeverem, ráteszem a húst, megsózom, ezzel is összekeverem.

Gázom van, így lángelosztóra teszem közepes lángra, lefedve mindaddig, míg a saját levét ki nem dobja. Ekkor már leveszem a fedőt és teszek rá 1 db paprikát és 1 db paradicsomot apróra vágva, de csak nyáron, mert a télinek semmi íze.

Amikor a lé már elfőtt róla és csak zaftja van, de a hús is puha, akkor kész is van.

2022. febr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez eddig leírt receptekből pontosan az az eljárás hiányzik, ami az étel nevében is benne van:a hús pörkölése.

Részemről nem probléma, azért senkit nem pontozok le, mert egy ételt másképpen készít el, az is lehet finom, csak megjegyzem, a pörkölt elnevezés eredetileg a hús odapörkölését jelentette, a főzése nagyrészt a hús saját levében zajlott, a plusz nedvesség bevitele után akár ismételten lepörkölve, de nem leégetve. Plusz nedvesség a hagymával, paradicsommal, paprikával kerül az ételbe, víz már csak akkor, és kis mennyiségben, amikor az alapanyagokból kifogy a kellő víztartalom, soha nincs leves jellege az ételnek, a főzés is rövid lében zajlik.

2022. febr. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7: 👍👍👍
2022. febr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Bőséges mennyiségű hagymát dinsztelek-bőséges olajon. Mikor már üveges, sózom és felöntöm vízzel. A vízzel felöntést egész addig ismétlem míg teljesen szét nem dinsztelődik- Majd dinsztelek bele paprikát, paradicsomot. Rárakom a húst, hagyom engedje ki a levét. Rakok rá pirospaprikát. Ezzel is megforgatom, arra azért vigyázva ne kapja oda. Ha szükséges, felöntöm vízzel. Annyival, ami épp csak ellepi a húst. Most rakok bele fokhagymagranulátumot, még sót, és majorannát hangulatomtól függően. Majd lefedem és hagyom főni.
2022. febr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!