Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mennyi hagymát szoktatok...

Mennyi hagymát szoktatok rakni a pörköltbe?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többször futok bele ebbe a témába, és érdekel, hogy nagyjából mi a norma.


Én anyumtól tanultam pörköltet főzni, és ő mindig a húshoz (sertés v. marha) mérten azonos térfogatban ad hozzá hagymát (nem tudom hány kg, de jó sok), ezáltal a szaftja mindig nagyon jó bőséges, ízes, szinte pudingos lesz. Mondjuk ő ukrán származású, és otthon tusonkának hívjuk, de mivel átvette a magyar fűszerezést (ugye paprika, paradicsom, bors, kömény és fűszerpapr.), szerintem nyugodtan hívhatjuk pörinek.


Azt vettem észre, hogy a baráti körünkben, vagy például a barátom édesanyja, sokan csak úgy mutatóba pár fej hagymát belekockáznak a sokkal több hús mellé. Jó, jó, nem lesz rossz, de sosem lesz olyan telt, mint anyué, vagy amit megszoktam(?). A szaft általában fűszeres lé marad csak.


Bizton állíthatom, hogy a kevesebb hagymától sem lesz kevésbé édes, szerintem ezt csak fűszerezés és bor kérdése :D


Szóval akkor most hogy van ez? A valódi, IGAZI magyar pörköltnek milyen a szaftja? Vagy ahány ház, annyi szokás és tuti tipp? :D Ti hogy készítetek?



2021. júl. 22. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 1kg húshoz két közepes fej hagymát szoktam tenni. Nem szoktam különösebben szaftosra hagyni.
2021. júl. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%

Én fél kilóhoz egy fél hagymát teszek. Nem szeretjük, ha túl hagymás. Bort nem teszek bele. Kerül bele pirospaprika, só, őrölt feketebors, őrölt kömény, egy darabka paprika és egy kis paradicsom. Utóbbi kettőt főzés után eltávolítom.

Én sűrűbb szaftot készítek, tehát csak annyi vízzel öntöm fel a husit, amennyi épphogy el nem lepi.

2021. júl. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem szoktam annyi hagymát tenni mint húst,de nem is sajnálom belőle.

Kömény nem kell se a csirke, se a disznó pöribe

2021. júl. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
3-mas, dehogynem kell a kömény a disznópöribe. Nálunk anélkül nem pöri a pöri. Csirkébe valóban nem szoktunk, de malackához igen. :)
2021. júl. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

4es, a disznó pörköltnek nem alap fűszere a kömény. Attól tehetsz bele, de nem alap. Ahogy a bor sem pl., de a marhapörihez igen.

A kömény a gulyás fűszere

2021. júl. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
85%
Kb. 80 dkg húshoz három fej vöröshagymát szoktam rakni.
2021. júl. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Fél kiló húshoz egy nagyobbat.
2021. júl. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, érdekes, hogy mennyire megoszlanak a vélemények. Igaz, a kömény és bor alapvetően a marhához való, de én egy jó sértés lapockához is nagyon szeretem :)


Lényeg a lényeg, akkor nincs olyan, hogy egységesen jó pöri, hanem mindenki a saját ízlése szerint :)

2021. júl. 22. 15:38
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ahány ház, annyi szokás. Ki hogyan szereti.

Én pl. a vastag szaftot szeretem, a legminimálisabb zsiradékkal. 1 kg húshoz 3 nagy fej hagyma, 2 paprika (apróra kockázva, mint a hagyma), só, bors, szerecsendió, pirospaprika és a végén az elhagyhatatlan, 6-7 nagy gerezd apróra vágott fokhagyma. (köményt, paradicsomot és bort sosem használok pörköltbe)

2021. júl. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

Biztos hogy ahány ház annyi szokás. Anyósomnál pl a hús és a hagyma is nagyobbra van vágva. A szaft emiatt hígabb valamivel. De ízre teljesen jó.

Én kisebb kockára vágom a húst is, a hagymát meg amennyire csak lehet, hogy ne legyen véletlenül se darabos a végén, ne is látszódjon. Mennyiségre meg rengeteget teszek bele, talán nem annyit mint ti, de közel. Szerintem így lesz jó sok szaftja.

2021. júl. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!