Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mondana valaki egyszeru...

Mondana valaki egyszeru csalamade receptet? Uborka+hagyma+zoldparadicsom

Figyelt kérdés
Foleg a levet hogy kell csinalni?Jelenleg legyalulva soban allnak
2010. szept. 16. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Amit én szoktam: uborka, vöröshagyma, káposzta, zöldparadicsom, sárgarépa legyalulva, besózva (1 kg zöldségre 1 dkg só). Másnap kicsavarva üvegekbe töltöm, a léhez literenként 1 evökanál cukrot és 2 dl 10%-os ecetet, 4-5 szem borsot meg egy mokkáskanál mustármagot adok, az egészet felmelegitem (de ne forrjon), és langyosan feltöltöm az üvegeket, csavaros tetövel lezárom.

Legalább 1 hónapig kell érlelödnie, mielött fogyasztjuk.

Nem tévedés, nem kell bele semmilyen tartósitószer, igy legalább egy évig is eláll, anélkül, hogy megromlana.

2010. szept. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ezt szoktam csinálni:

2 kg káposzta

2 kg paprika

2 kg uborka

2 kg zöld paradicsom

0,5 kg hagyma

0,5 kg cukor

3 dl 20%-os ecet

1 k.k szalicil vagy Na-benzonat

2 marék só

2 mokk.k borkén

ezt jól összekeverem, 1 napig állni hagyom, másnap üvegekbe pakolom és már 1 hét után fogyasszuk is.

2010. szept. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocs! Azt elfelejtettem írni, hogy nem nagyon csavarom ki, mert ezzel a saját lével kell elrakni.
2010. szept. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!