Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A műanyag üveget mivel tisztít...

A műanyag üveget mivel tisztítsam, hogy ne büdösödjön be?

Figyelt kérdés
Van egy műanyag kulacsom, ami 1-2 óra használat után bebüdösödik. Mivel tisztítsam hogy ne legyen büdös/elmenjen ez a szag?

2022. jún. 7. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Hypo-s víz. Amúgy meg dobnám a qkába.
2022. jún. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Hipóval át öblited kicsit hagyod állni hogy hasson a hipó, és utána vízzel alaposan kiöblíted és kiszárítod.
2022. jún. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
nem lehet, hogy zárva tartod elmosás után, és azért büdösödik be?
2022. jún. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Alaposan, mosógatószeres vízzel el kell mosni minden alkatrészt, és egy fazék vízben felforralni, ahogy a cumisüveget szokták.
2022. jún. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hipózástól hogy lesz jó illata? Mindegy. Szerintem dobd ki a francba.
2022. jún. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyat teszel bele, ami szagos, akkor mindenképpen át fogja venni. De vannak másfajta műanyagok. Nekem a termoszom műanyag, és nem vesz át semmi szagot.

Ez az üveg valószínűleg nem alkalmas arra, hogy bármit tárolj benne.

Mosogatás után, hagy elől, ne tedd szekrénybe, ne tedd rá a tetejét, egy napot legalább szellőzzön.

De szerintem is dobd ki és vegyél másikat, vagy üveget.

2022. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapban a hypo, de ha finnyás vagy a szagra, akkor hidrogénperoxid (Patikai.), vagy hyperol tabletta.
2022. jún. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én forró szódabikarbónás vízzel szagtalanítom amit szükséges.

De ha rövid idő után büdös lesz ismét, ott az anyag öregedett el és le kell cserélni!

2022. jún. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!