Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi a véleményetek a húsleves...

Mi a véleményetek a húsleves színezéséről tyúktojások (héjjastól való) belefőzésével?

Figyelt kérdés
Mennyire lehet ez jó módszer a színezésre?
2022. jún. 22. 08:19
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
38%
Kérdező, gondolkozz már logikusan! A tojáshéj szerkezete miatt nem csak kifelé mennek a tojáshéjról a dolgok, hanem befelé is...
2022. jún. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
21-esnek: barátom, egy oldalon állunk ebben a kérdésben... Olvasd csak el figyelmesen.
2022. jún. 22. 11:07
 23/45 anonim ***** válasza:
60%
22. Akkor ez miatt abszolút nem is fogyasztasz tojást?
2022. jún. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:

Nemcsak mint elvi problémát tettem fel ezt a kérdést, új ismerősöm kínált a napokban húslevessel, és ott akkor szembesültem ezzel a leves festési móddal. Nekem már kapásból nem tűnt ez jó ötletnek, túl azon hogy némi ellenérzésem is volt... Nem tudtam olyan intenzíven élvezni a húslevest... Valahogy zavarta az esztétikai érzékemet.

Akik itt erre a kérdésre megengedő n reagáltak... És mégsem alkalmazták ezt a módszert soha, feltételezem nem higiéniai megfontolásból hanem mert esetleg fel se merült bennük hogy tojással színezék a levest (mert például a tojásfőző vizet sem szokta meg színezni).

Még egyszer is köszönöm mindenkinek

2022. jún. 22. 11:13
 25/45 anonim ***** válasza:
88%

De miért kéne színezni a levest?


Vegyél jó zsíros házi tyúkot, annak lesz színe magától is.

2022. jún. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
86%
24. Már ne is haragudj de az ismerősöd egy végtelenül buta ember lehet, ha azt hiszi hogy a tojáshéj bármit is megtud színezni.
2022. jún. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
90%
Nem mondtam, hogy bajod lesz tőle, a hőlezelés miatt valószínűleg nem, de nekem akkor is gusztustalan, ha mások emiatt lepontoznak. Rakott krumplihoz se főzöm együtt a krumplit és a tojást.
2022. jún. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:

26-osnak:

Na most gondolj bele hogy ő a barátnőm... Igaz hogy még csak három hónapja... És bizony voltak is vele problémáim.. olyan jellegűek amikre te is utálsz., De vannak bizonyos nagyon jó tulajdonságai.... Ezek jellemzően testi dolgok. Hát ez van egy előre.

Úgy vagyok vele, hogy elengedek dolgokat egyszerűen amik zátonyra futnak a párbeszédünkben. Egyelőre

2022. jún. 22. 11:53
 29/45 anonim ***** válasza:
83%

"gondolkozz már logikusan! A tojáshéj szerkezete miatt nem csak kifelé mennek a tojáshéjról a dolgok, hanem befelé is..."


Ha már a tojás szerkezeténél és a logikánál tartunk, érdemes szót ejteni pl. a kutikuláról, ami bevonja a tojás porózus szerkezetét, és nem engedi be a tojásba a kórokozókat!

Tehát ha mondjuk egy szaros tojást megfőzök sima vízbe, akkor a víz szaros lesz, ellentétben a tojás belsejével!

Ennyit a logikáról...

2022. jún. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
Mindenféle vélemények és ellenvélemények higiénés bármiféle megfontolások mellett vagy velük együtt kíváncsi lennék hogy használt-e közületek valaki leves festésre tojást héjastól/tojáshéjat vagy szándékozott e valaki húslevest vagy bármiféle levest színezni közületek ezzel a módszerrel?
2022. jún. 22. 11:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!