Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan csináljak finom filtere...

Hogyan csináljak finom filteres teát? Én soha nem tudok olyan finomat csinálni, mint a menzán! Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
2008. dec. 20. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Nekem a férjem szokott finom "menzás" teát főzni 1 liter vízhez 2 teafilter.6 evőkanál cukor, és 6 evőkanál citromlé!Azt hiszem ez az arány.

Lehet nálatok más volt a "menzás" tea nálunk tutira ilyen volt az íze.Remélem jó arányt írtam, férjem nincs itthon nem tudok rákérdezni.

2008. dec. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De forraljam fel a vizet vagy mi? bocsi de még csak 10 éves vagyok:D
2008. dec. 20. 10:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is így szoktam. Persze forrld fel!
2008. dec. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
5%
Kérd meg anyucit..majd ő csinál...
2008. dec. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 6 kanál citromlé nagyon sok, nem??? de nem kötözködni akarok, csak kérdezem :)


Én így iszom, bár ez nem menzás tea mert az valóban cukorral van szerintem is: 1 liter és 2 decis a lábosom :)) abba 3 evőkanál méz, és egy kanál citromlé. És 1 teafilter is elég, mert én ilyen laza ízesített víznek iszom :D de tehetsz bele 2t is. Azért kellemes tea íze van, nem vizes.

De szerintem attól is függ, hogy milyen teát használsz. Ott lehet erdei gyümölcs tea van neked meg mondjuk barack, vagy citrom.



Szerintem ne nagyon forralgass még vizet, meg ne égesd magad! Én is megégetem néha, pedig majdnem 20 vagyok már.


Nem tudom, nálatok hogy van, de nálunk bojler van, szóval ha megnyitom a meleg vizet a csapon olyan meleg jön, hogy ha alátenném a kezem megégetné. Szóval szerintem az is elég. Aztán vársz min 30-40 percet míg kihűl picit. Vagy közbe nézegetheted, hogy mennyire meleg még.


Szerintem megkérdezheted a menzás néniket egyik szünetben, hogy hogy csinálják a teát. Meg fogják neked mondani. Kívánj mellé boldog karácsonyt is, tuti nyerő! ;)

2008. dec. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!!!!!!! Sikerült!!!!
2008. dec. 20. 11:13
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztos finom lett! Ügyes vagy! :)

Aztán idővel majd rájössz, hogy miből mennyit kell bele tenni pontosan, és olyat tudsz csinálni, ami neked a legfinomabb. Én felírtam egy cetlire az arányokat és kitettem a hűtőre egy hűtőmágnessel a papírt :))

Szia és legyen szép karácsonyod!

2008. dec. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen..én is mindenkinek boldog karácsonyt kívánok!!!!!!!!
2008. dec. 20. 13:26
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én verziom:

Én soha nem fözök egy teljes edénnyel,hanem csak egy csészére valot(éttermekböl tanultam:)

Szoval van vizforralo,abban forralom fel a vizet.

A csészébe teszek egy filter teàt,2 kiskanàl cukor,és egy szelet citrom,vagy 3-4 cspp citromlé.

És ezeket forràzom le a vizzel.

3-4 percig hagyom àllni,aztàn eltàvolitom a filtert,és kész is.

Persze az elöttem leirt vàlaszok is rendben vannak!

2008. dec. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ügyes vagy !!

melyik módszerrel?

csak mert azt a fajta teát imádom:d

BUÉK

ui:jó látni hogy ilyen fiatalon magadnak csinálod a teát és próbálkozol:)

ha megnézel egy hal a tortánt ott a 30éven felüliek még a konyhájukba se voltak

ezt annak írtam aki aztmondta hogy szólj anyukádnak:@

szerintem jól teszed hogy magadnak próbálod és sikeresen meg is csinálod:)

2008. dec. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!