Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Gyümölcsleves recept! Régen...

Gyümölcsleves recept! Régen ettem egy étterembe egy nagyon finom, könnyen elkészíthető gyümölcslevest. Annyira emlékszem, hogy tej, gyümölcslé, talán tejszín, gyümölcskonzerv volt benne. Ötlet, hogy csináljam?

Figyelt kérdés
2010. júl. 19. 15:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem kellett, ha jól tudom főzni. Az arányokat nem tudom, hogy miből mennyit tegyek bele, meg hogy kell-e bele még valami.
2010. júl. 19. 15:06
 2/6 anonim ***** válasza:
én felforralok 2 dl vizet egy csipet sóval, ebbe teszek egy befőttet, és elkeverem egy gyümölcsjoghurttal, fahéjjal. Más nem kell bele, pont a megfelelő állagú, ez a legfinomabb recept. Senki nem hinné, hogy ilyen egyszerű, mindenki dícséri. Ha nem befőtt, akkor fél liter vízbe teszem a sót, cukrot a gyümölcs édességéhez mérten, és egyet forralom.
2010. júl. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A gyümölcsöt fahéjjal, cukorral, citromfűvel,esetleg kevés mentával felfőzöm annyira,hogy ne legyen kemény.

A gyümölcs egyrészét összeturmixolom a leszűrt lével és felöntöm főzőtejszínnel,beleteszem a többi gyümölcsöt és lehűtve tálalom.

De lehet úgy is,hogy minden gyümölcsöt leturmixolom,akkor csak inni kell.

2010. júl. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gorog gyumolcsleves, fozni sem kell:)

[link]

En tejszinhabot is teszek a tetejere es nem feltetlen hagyom allni. Bar en sajnos nem ehetem, de a csalad imadja:)

2010. júl. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2010. júl. 21. 00:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sokáig nem jöttem rá,hogy az íz,ami az általam készített gyümölcslevesekből hiányzik, és ami miatt mégsem az igazi,az a só.Próbáld ki,meg fogsz lepődni.Persze,nem kell bele annyi,mint egyéb levesekbe,de a csipetnyinél azért kicsit több.Egyébként bármiből készítheted.
2010. aug. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!