Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Jól készítem el a csalángyökér...

Jól készítem el a csalángyökér teát?

Figyelt kérdés

Nagymamám hozott nekem csalánt, ebből akarok teát készíteni.

A gyökere kell nekem, azonban nem tudom, hogy jól készítem -e el.

Úgy csináltam, hogy két növény gyökerét levágtam, összeaprítottam kb. 0,5-1cm-s darabokba, majd ráöntöttem a forró vizet. Hagytam állni kb. 30 percet. Azonban a színe eléggé világos volt, ellenben a bolti csalánlevél teával szemben, ott nagyon sötét maga a tea.

Az íze pedig eléggé emlékeztetett a földre, természetesen meg volt mosva és be volt áztatva, de az íze nagyon rossz volt.

Normális ez?


2010. szept. 25. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:

En rendszeresen fogyasztom a csalanlevel teat, ami valoban nagyon sotet szinu, de nagyon egeszseges, mivel vertisztito hatasa van, es nagy vastartalma, de ajanlatosak a friss hajtasokat gyujteni, amikor mi magunk szedjuk.

Tinkturahoz:

gyokeret kefevel megtisztitjuk, aprora vagjuk es uvegbe tesszuk es 40 %-os gabona palinkaval felontjuk es meleg helyen, 14 napig hagyjuk allni.


Hajmosasnal es labfurdonel, az egesz novenyt hasznaljuk, tehat a gyokeret is! :

Szinten megtisztitjuk a fent leirt modon, majd 1 egesz ejszakan at, hideg vizben allni hagyjuk, s masnap felforraljuk es ezutan 10-15 percet allni hagyjuk s aztan hasznaljuk fel.

2010. szept. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tehat a gyokeret nem szokas teakent fogyasztani, csak a levelet,

s annak pedig nem lesz az ize veszelyes, talan friss levelbol meg elegge erezheto maga a novenynek az eros jellegzetes szaga,

de mar szaritott formaban nem.

Amikor gyogyitasra hasznalod, akkor igyad a levelet, mint belsoleg,

es a fent leirt modon lehet kulso alkalmazasra. A tinkturat lehet masszirozashoz is alkalmazni nagyon jo eredmenyt lehet Vele elerni,

tehat egy hajhullasnal, lehet oblitokent, vagy bedorzsoleskent alkalmazni.


Sok sikert!

2010. szept. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

És ha nem teszem el gabonapálinkával, az nagy baj?

Hajhullásra kellene mind belsőleg mind külsőleg.

2010. szept. 25. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!