Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A zellerlevelet elfogyasztani...

A zellerlevelet elfogyasztani is érdemes (indokolt ajánlott)... Vagy csak belefőzni a levesbe?

Figyelt kérdés
Zellergumó az szinte nincs... Levél viszont sok. Először ültettem ilyet... Nagyon közel raktam egymáshoz a gumó nem fejlődött nagyon viszont rengeteg vele levél van
2022. szept. 28. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Én imádom és igen, megeszem a levelét is, minden részét a zellernek, hovatovább ha én készítem, akkor a zöld részeket csak a vége felé teszem bele, hogy ne főjön rommá, persze teszek belőle hamarabb is , hogy bele főjön az íze, a gumót, akár mekkora is legyen, meg a szárak vastagabb részét. A zsengébb végét, meg hogy még ress maradjon, ahogy írtam, a vége felé. Szerencsére rajtam kívül nem eszi meg senki, így befalhatom az egészet.

Anyósom például nem eszi meg, mégis belefőzi, (hisz nagyon finom ízt ad) cakkumpakk az egészet belerakja az elején, azokat a leveleket is megeszem, de jobb szeretem két részletben, ha én főzöm.

2022. szept. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A zellerlevél nagyon egészséges, meg finom is.

A legújabb "felfedezésem" a zelleres krumpli a petrezselymes krumpli mintájára, de én egyiknél sem sütöm meg a leveleket (azzal az íze, aromája meg a hasznos anyagai mennek tönkre), hanem a kész krumplira (már lekapcsolva a tüzet) szórom és 5 percig lefedve hagyom.

2022. szept. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, levele, szára is finom, tele rosttal, vitaminnal

Saláta helyett is tök jó, csak vedd figyelembe hogy markáns íze van

2022. szept. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem az ízét, és mivel karakteres, ezért kis mennyiségben, de általában fűszerezésre szoktam használni. Most, hogy pirulnak a paprikák, házi fűszerkrémet is készítek. Piros paprikát, répát, petrezselyem gyökeret és a zöldjét, meg zellerzöldet turmixon lepépesítek, adok hozzá 25%-nyi sót, és kis üvegekbe öntöm, kevés olaj a tetejére, és télen isteni. Vegeta helyett ezt használom. A zellerzöld kimondottan finom ízt ad neki, de nem szabad túlzásba vinni.
2022. szept. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2022. szept. 28. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!