Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Melyik fajta rizsből lehet a...

Melyik fajta rizsből lehet a legjobb tejberizst főzni?

Figyelt kérdés
Barna rizsből próbáltam, de borzasztó lett. :-(
2010. szept. 27. 22:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem tudom, de az biztos, hogy én zacskós előfőzöttből többet nem csinálok!A kezem is leszárad, annyit ott állok mellette és még 30-40 perc után is kemény marad a rizs közepe!Pedig elvileg 16 perc körül van a főzési idejük. Vagy én rontok el valamit. szerintem próbáld hagyományos A minőségű rizsből
2010. szept. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Hagyományos rizsből és ha lehet, akkor "kerekszeműt" vegyél. Ezt nem lehet mindenhol kapni, de elvileg ebből a legfinomabb.

Én legtöbbször sima hosszúszeműből főzöm. Nem jó sem az elfőzött, sem a barna.

2010. szept. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Jázmin rizs ami erre a legalkalmasabb
2010. szept. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A hegyes rizsből, azt hiszem.
2010. szept. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
van úgynevezett süteményrizs a Lild-ben - 10 perc alatt puhára fő :)
2010. szept. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A legjobb, leg "kezelhetőbb" rizs, a sima "A" rizs. Hosszú szemü, fehér. Főzési ideje 15-20 perc. Van "B" változata is, az olcsóbb, de törmelékesebb. l kg-os.
2010. szept. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az Alnaturanak van kifejezetten tejberizshez vlo rizse - Milchreis neven fut, a DM-ben tudsz venni.


En igy csinalom: 20 dkg ilyen rizst 5 dkg vajjal, meg egy csipet soval, meg annyi vizzel, ami teljesen ellepi, felrakom kis langon föni, majd, ha a viz elforrt rola (kevergetni szoktam, nem tudom kell-e :) ), akkor felöntöm tejjel, szinten annyival, ami ellepi, es ezt is megvarom, amig elfö rola, ha kell meg öntök ra (ha nem talalom eleg puhanak a rizst), ha nem, akkor lehuzom a gazrol, belekeverek 1-2 csomag van.cukrot (attol függ, hogy mennyit, hogy kinek csinalom), meg esetleg sima cukrot is, es lefedve hagyom meg egy kicsit allni, ha a többiek kibirjak :)

2010. szept. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Bocs az off-ért,de melyik az a süteményrizs a Lidlibe? mert én még sosem láttam.
2010. szept. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

LIDL-benŰ:

Edekal a márka neve és ez is Milchreis típusú

2010. szept. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ja, és narancssárga zacskós csomagolásban van, meggyekkel díszített rizzsel az elején
2010. szept. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!