Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Túl sok káposztasalátát...

Túl sok káposztasalátát csináltam, meddig áll el a hűtőben? Esetleg kell bele tenni valamit, hogy még kb. 1 hétig elálljon?

Figyelt kérdés
2022. okt. 31. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól be van ízesítve, (értsd elég ecet és cukor) akkor hűtőben tartva, 1 hét alatt csak tökéletesre összeérik, baja biztos, hogy nem lesz!


3 nap után kóstold meg, mert rengeteg ízt felvesz, ha kell ízesíts rá még egy kicsit. Cukor is, ecet is tartósít. Ha intenzíven van ízesítve, hűtőben 2 hétig se lesz semmi baja, valószínűleg utána is bírná, de addig simán garantálom, hogy jó lesz.

2022. okt. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Nyers ételeknél én mindig azt nézem, hogy a kaja biztonságosan eláll addig, ameddig az összetevői a csomagolásuk szerint. És a lejárati idő leginkább egy ajánlás, ettem én már másfél hete lejárt tejfölt, aminek semmi baja nem volt.
2022. okt. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
2-es: és a káposzta meddig áll el az "ajánlás" szerint???? Még soha nem láttam rajta semmilyen dátumot!
2022. okt. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
3: tegyél egy keveset a hűtőbe ugyanúgy tárolva, ahogy a salátát is, és kiderül:)
2022. okt. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Eláll.
2022. okt. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2022. okt. 31. 19:46
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

Az ízesítéstől függ. Hogy mennyi ecet, cukor, só van benne.

Ha csak annyi, hogy a kecskének jó legyen, akkor nem biztos, hogy nem kezd romlani egy hét alatt. Ha nem kezd levet engedni a káposzta gyorsan a bekevert dolgoktól, hanem inkább csak szárad, akkor az úgy nem túl jó.

Mondjuk, mi se túlozzuk el a dolgokat, csak úgy normál mértékben, de mi legalább egy hónapig elrakjuk, szerintem volt már, hogy 2 hónapig ettük. Mindig legyalulok egy kisebb fej káposztát egyszerre, bekeverjük, befőttes üvegekbe tesszük, a saját levével leöntve, és esszük, ameddig eltart.

Frissen nem is szeretem, az első 4-5 napban nem annyira jó, egy hetes korra érnek össze az ízek.

2022. nov. 2. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!