Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A túrós tésztát miért cukrozzá...

A túrós tésztát miért cukrozzák sokan?

Figyelt kérdés

Munkatársam cukrozta meg, de ugy hogy szalonna is volt rajta.

Szerintem undirító.



2022. nov. 5. 02:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%

A menzán édesen adták, otthon meg sósan, pörccel.


Felnőtt koromra úgy eszem, hogy a pörcöt kiválogatom és az adag felével megeszem, a maradékot pedig megcukrozom desszertnek. Tudom, hogy fura, idegeneket nem is hergelnék ezzel. De nem szoktam idegenekkel túróstésztát fogyasztani.

Sógornőm meg a spenótot eszi cukrosan (juj), ő így tanulta otthon (svábok).

2022. nov. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

11. "Sógornőm meg a spenótot eszi cukrosan (juj), ő így tanulta otthon (svábok)."


Én is sváb vagyok, és megsem enném édesen a spenótot, csak a sóskát. Szóval a svábok között is van aki másképp főzi.

2022. nov. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

"A túrós tésztát miért cukrozzák sokan?" - mondjuk azért, mert ízlik nekik?


Barátommal akkor fordult egyet a világ, amikor először látta, hogy a káposztás tésztát borssal ÉS cukorral eszem. Ilyen is van.

2022. nov. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
84%

#13 Miért, a barátod addig hogyan ette? Valamennyi bors és cukor nekem természetes. Mondjuk nálam a bors eleve benne van fűszerként, mikor a káposztát dinsztelem. A cukrot meg utólag szórom rá.

Nálunk a sóska gyerekkoromban inkább sós, savanyú volt, lisztes, rántásos. Aztán kóstoltam édesen és azóta nekem is jobban ízlik édesebben, de nem full édesen. Olyan enyhén édes, savanykás. Érdekes, de a spenótot ugyanúgy készítem,enyhén édesen, de az egy "mattabb" íz.


A túrós tésztát sokan mindkét módon szeretik, én is ettem már ugy, hogy a tányér egyik fele édes tejfölös túrós volt, a másik fele sós, túrós tejfölös pörcös.

2022. nov. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

14. "Mondjuk nálam a bors eleve benne van fűszerként, mikor a káposztát dinsztelem. A cukrot meg utólag szórom rá."


Ez is egyéni ízlés kérdése, mert a bors meg a cukor nálam is kizárja egymást. Tehát vagy ez, vagy az.

2022. nov. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 NTBS ***** válasza:
100%
Mert ez tanulták,szokták meg.
2022. nov. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
14%

Ki hogy szereti.

Számomra pont a szalonna érthetetlen és undorító rajta!

2022. nov. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
50%

14. "Számomra pont a szalonna érthetetlen és undorító rajta!"


Amúgy szereted a szalonnát, vagy azt sem?

2022. nov. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

#13 Miért, a barátod addig hogyan ette? - sósan. Sóval és borssal, ők úgy szokták enni a káposztás tésztát a családjában.


Ez is olyan, mint a túrós tészta, vagy épp a halászlé - tésztával vagy anélkül. Ahány ház, annyi szokás :)

2022. nov. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak így ízlik nekik.
2022. nov. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!