Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan legjobb a friss káposzt...

Hogyan legjobb a friss káposztasaláta?

Figyelt kérdés

Tehát amit hűtőbe teszünk és kb. 2 hétig áll el.


A legyalult káposztát be kell sózni vagy nem?


Ki kell facsarni, vagy nem?


A levet fel kell forralni vagy nem?


2022. nov. 5. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
2022. nov. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy kiakarod csavarni vagy sem.

Ha kiakarod facsarni sózhatod jobban.

Izlés kérdése, ha nyersen nem érzed kesernyésnek a káposztát akkor szerintem felesleges kifacsarni.

A levet nem kell foralni. Hideg víz ecet,cukor keveréke izlés szerint, van aki teljesen úsztatni szereti, én viszonylag keveset szeretek hozzá adni.

ÉS igen érdemes hütöbe pihentetni elkészítés után pár órára.

3-4 napig áll el, utána nekem már kesernyés állot izü

2022. nov. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1)

Be kell sózni, de csak vagy félórára és csak annyi sóval, amit a lébe is tennél.

2)

Már miért kellene kifacsarni? Kifacsarod és kiöntöd az értékes levét, vagy azt akarod ízesíteni? Tényleg nem értem.

3)

Semmit nem kell felforralni.


Én is (majdnem) úgy csinálom, mint amit az 1-es linkelt, annyi különbséggel, hogy én a köménymagokat kb 1 dl. vízben kifőzöm és hozzáöntöm, mert nem szeretem a fogam alatt. Ha meg őrölt köményt használok, attól ronda barna színe lesz.

A linken nem néztem az arányokat - lehet, hogy tökéletes - mert teljesen saját ízlésem szerint csinálom.

2022. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
google
2022. nov. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%
3, igen kifacsarni kiönteni a levét az általában elveszi a keserüségét a káposztának ha van
2022. nov. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
20%
Besózod minek rakod a hűtőbe ? Rakd üvegbe az ablakba beérik .
2022. nov. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!