Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ropogós édesburgonya?

Ropogós édesburgonya?

Figyelt kérdés

Tepsiben, sütőpapíron szoktam édesburgonyát készíteni, de ropogósra sosem sikerül. Illetve pár szem szokott ropogós lenni, néhány megég, de a többi nem lesz ropogós.

Ötletek, hogyan lehetne ropogósra csinálni?



#sütő #édesburgonya #ropogós édesburgonya
2022. nov. 14. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Pont a napokban olvastam, hogy megpucolod, feldarabolod, vízbe beáztatod, utána leszűröd, étkezési keményítőbe forgatod, és úgy lehet kisütni. Nem próbáltam még, mert tényleg csak most olvastam, és arra vár itthon a burgonya, hogy megpucoljam :D de tuti ki fogom próbálni, mert nagyon szeretem.
2022. nov. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
1-es tippje segíthet, de sosem lesz úgy ropogós, mint a krumpli, csak a neve az, nem elég a keményítőtartalma hozzá.
2022. nov. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Ez kb. olyan mintha a banántól várnád hogy ropogós legyen a sütőben. Az édesburgonya nem burgonya. ( Zárójelben: a burgonya sem lesz ropogós a sütőben, legfeljebb száraz.)
2022. nov. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%
Van ropogós édesburgonya, többször ettem már, de nem tudom hogy csinálják. A keményítőbe forgatást gondolom én is megoldásnak. Gondolom olajban kell megsütni
2022. nov. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Akkor lesz ropogós, ha vékonyra vágják, keményítöbe vagy lisztbe forgatják és bö olajban sütik.
2022. nov. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én is ettem már ropogós édesburgonyát. Köszönöm az építő hozzászólást.


#3: Oké. 🙄

2022. nov. 14. 22:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahkgy az első írja. Keményítőt kimosni belőle majd a felszíni nedvességet a plusz kemenyito beszivja.


Azt is csinalhatod hogy jol kiaztatod es atmosod, aztan megfozod. Es azt sutod akar kemenyitobe forgatva akar nelkule. Igy hamarabb megvan es nem eg meg magas fokon azelott hogy megsulne

2022. nov. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Ha az édesburgonyát megfözöd, akkor szétmálik, nem lehet semmibe beleforgatni!
2022. nov. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A csipsz is amiatt ropogós, mert vékony és magas hőfokon van hirtelen megsütve.
2022. nov. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!