Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hordós savanyúságot hogyan...

Hordós savanyúságot hogyan kell készíteni, tárolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hordós savanyúságot csináltam netes recept alapján, de volna pár kérdésem vele kapcsolatban.

Vettem egy 30 literes hordót (ez volt itt a legkisebb), én viszont nem tettem bele, csak kb. 10 liternyi holmit. Nem lesz baj, ha ilyen sok levegő van benne?

Amíg érik, illetve az az utáni tárolási szakaszban milyen hőmérsékletek kellenek neki? Benn a lakásban 20-21 fok, vagy a kamrában 16-19 fok, vagy a melléképületben, ahol nincs csak "vészfűtés", ami azt jelenti, hogy fagyás nem lehet, viszont a hőmérséklet elég változó lehet a kinti időjárásnak megfelelően.


2022. nov. 15. 08:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha lég mentessen letudod zárni, akkor jó lesz.
2022. nov. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A hordós savanyúságnak nem árt, ha levegő éri... feltéve, ha jó a recept.

Pontosabban az nem árt neki, ha a leve érintkezik a levegővel, a benne lévő zöldségféléknél kell arra figyelni, hogy azokat ellepje a lé.

Az egy természetes folyamat, hogy bármekkora mennyiségben is csinálnak így savanyúságot, az idővel fogyni kezd, és olyankor sem "telepítik át" kisebb edényekbe, nem kell hermetikusan elzárni a levegőtől.

Ennek persze az ára, hogy a vödrös, hordós savanyúságot nem lehet tartósítószer nélkül elkészíteni, az nem csak a levegővel fog érintkezni, de rendszeresen bele nyúlnak, kivesznek belőle, vagy hozzáadnak zöldségeket, tartósítószer nélkül valóban tönkre megy.

2022. nov. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!