Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Savanyúságot szeretnék készíte...

Savanyúságot szeretnék készíteni. Használhatok szalicil helyett Nátrium-benzoátot?

Figyelt kérdés
Használhatok a betiltott(szerintem hülyeség) szalicil helyett nátrium benzoátot? Esetleg többet- vagy kevesebbet kell belőle a savanyúság készítésénél rakni?

2012. szept. 8. 19:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sőt a savi kémhatású konzervekhez még jobb is mert a cserebomlás miatt jobb a hatása mint a szalicilnak ami nem só hanem sav és nincs cserebomlás.
2012. szept. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez nemkonzerv, hordós savanyúság...:)
2012. szept. 8. 19:29
 3/13 anonim ***** válasza:

Én a hordósba nem is láttam szalicilt. Borkénre, timsóra, meg ilyenekre emlékszem. Vagy ezek nem tartósítók? Csak olvastam a receptet a napokban.

A szalicilre azt mondják, nem távozik a szervezetből, ezért veszélyes.

2012. szept. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

30 év után jöttem rá, hogy a szalicil káros, addig meg ettük...

Borkén az arra van, hogy ne barnuljanak be a savanyúságban a zöldségek. Nekünk a receptben szalicil van.

2012. szept. 8. 19:38
 5/13 anonim ***** válasza:

Aha. Gondoltam, teszek el ilyen hordósat - van benne sárgarépától karfiolig minden, és folyamatosan lehet feltölteni, meg fogyasztani. De ott elakadtam, hol vegyek én timsót, meg borként?:))

Anyukám is mindig szalicillal tartósított, ő 84 évesen halt meg apukám 85évesen, én sem vagyok mai csirke:))

2012. szept. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A hordód savanyúságokba (de másikakba) sem kell semmiféle tartósitószer.


A szalicil meg nem úgy árt, hogy megeszed és egyszer csak holtan esel össze, hanm az izületekben rakódik le és gyulladást, meszesedést okoz(hat).

2012. szept. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én azért rakok bele, mert eddig is így csináltam, ezután is így fogok.:)

Igen, okozHAT, sosem hallottam még olyan panaszt, hogy valakinek izűleti gyulladása lett volna a befőttől, aminek a tetejére szórt egy kis szalicilt.:D

2012. szept. 8. 22:20
 8/13 anonim ***** válasza:

Azt persze, hogy nem hallottad, hogy izületi gyulladása lett a beföttben lévö szalicil miatt, de olyat egész biztos, hogy nem tudja, mitöl lett ez a baja. SOk olyan vizsgálat volt, amiböl kiderült - sok reszt és kérdöiv kitöltése után, hogy az ilyen indokolatlan gyulladásos emberek egész életükben "ártalmatlan" szaliciles dolgokat ettek.


Az meg, hogy okotHAT - csak annyit jelent, hogy akinek hajlama van erre, meg érzékenyebb a mérgekre, az kap, de lehet olyan is, aki kivétel és nem lesz töle semmi baja. Csak ezt elöre nem lehet tudni és ha 40 fölött ilyen problémád les, akkor nem tudod az elözö 25-30 évet visszamenöleg megváltoztatni.


De ettöl függetlenül azt teszel, amit akarsz, én csak figyelmeztetni akartalak.

2012. szept. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

a kérdésre: nyugodtam használj szalicil helyett Na-benzoátot. szalicil egyébként patikákban kapható, ha valaki venni szeretne.

másik, hogy az ízületi-reumatológiai, fájdalomcsillapító gyógyszerek alapanyaga szalicilát...vagy vegyük csak az Aspirint, Cataflamot és társait.

Tudom, mert sajna allergiás vagyok rá, így képben kell lennem.

Szóval, ami gyószegyer alapanyag, nem hinném, hogy méreg. egyéni érzékenységek persze léteznek, mint nálam is.

2012. szept. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Timsót, borként mezőgazdasági szakboltokban lehet kapni, háztartási mennyiségben is.a timsót nem ismerem, de a borkénpor nagyon kis mennyiségben használva fehéren és ropogósan tartja pl a káposztát, paprikát, karfiolt.. stb.
2012. szept. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!